Lietuvoje

2021.04.21 17:22

Atnaujinta Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba – prisijungė Degutis, Dudas, Strioga ir Žvirblienė

LRT.lt, BNS2021.04.21 17:22

Nepriklausomų ekspertų patariamoji taryba papildyta keturiais naujais nariais, praneša Vyriausybė.

„Dėkoju visiems ekspertams, kurie prisidėjo prie ekspertų patariamosios tarybos gruodžio viduryje ir dirbo labai daug bei negailėdami jėgų. Niekas iš mūsų, įskaitant ir tarybos narius, nesitikėjo, kad teks dirbti tiek daug ir taip ilgai. Pradinė pandemijos valdymo dinamika buvo palanki ir, jeigu nebūtume susidūrę su trečiąja banga, tai šiandien tiesiog spręstume vakcinavimo uždavinius ir situacija atrodytų kitaip. Tačiau taip jau yra, kad Lietuva kaip ir daugelis šalių susidūrė su dar viena banga ir ekspertams tikrai yra sudėtinga aukoti daug asmeninio laiko – laiko, liekančio nuo pagrindinio darbo, šeimos, mokslo, kitų veiklų. Todėl natūralu, kad vyksta ir šios tarybos sudėties pokyčiai“, – sako premjerė I. Šimonytė.

Ekspertų tarybą papildė Vilniaus universiteto Rinkodaros katedros Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docentas Mindaugas Degutis, Geteborgo pasaulinės biologinės įvairovės centro mokslininkas, Lietuvos SARS-CoV-2 sekoskaitos projekto atstovas Gytis Dudas, Nacionalinio vėžio instituto Imunologijos laboratorijos vyresnysis mokslo darbuotojas Marius Strioga ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja Aurelija Žvirblienė. Ministro pirmininko potvarkis, kuriuo atnaujinta ekspertų tarybos sudėtis, bus pasirašytas artimiausiu metu.

Atnaujintos sudėties ekspertų tarybą sudaro: Ieva Brogienė – Lietuvos skautijos vyriausioji skautininkė; Mindaugas Degutis – Vilniaus universiteto Rinkodaros katedros Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto docentas; Gytis Dudas – Geteborgo pasaulinės biologinės įvairovės centro mokslininkas, Lietuvos SARS-CoV-2 sekoskaitos projekto atstovas; Ligita Jančorienė – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė; Vidmantas Janulevičius – Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas; Ramunė Kalėdienė – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė.

Taip pat Valdas Pečeliūnas – viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų direktorius medicinai; Andrius Romanovskis – Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas; Inga Ruginienė – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė; Paulius Skruibis – Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentas, Suicidologijos tyrimų centro vadovas; Mindaugas Stankūnas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos vadybos katedros profesorius; Marius Strioga – Nacionalinio vėžio instituto Imunologijos laboratorijos vyresnysis mokslo darbuotojas; Kęstutis Štaras – viešosios įstaigos Centro poliklinikos direktorius; Aurelija Žvirblienė – Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja.

Ekspertų tarybai pavesta svarstyti ir teikti Vyriausybei pasiūlymus dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) prevencijos, diagnostikos, gydymo ir kitų epidemijos valdymo priemonių taikymo ir įgyvendinimo. Šios tarybos vadovą rotacijos tvarka renka ekspertų tarybos nariai.

LRT.lt primena, kad savaitgalį apie pasitraukimą iš Vyriausybės patariamosios ekspertų tarybos pranešė matematikas, duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius, o kovo pabaigoje – Santaros klinikų atstovas Laimonas Griškevičius, Kembridže dirbanti virusologė Ingrida Olendraitė ir Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt