Lietuvoje

2016.06.08 20:29

K. Daukšys gailisi dėl nedeklaruoto žmonos turto Bulgarijoje

BNS 2016.06.08 20:29

Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Kęstutis Daukšys sako besigailintis dėl nedeklaruoto žmonos turto Bulgarijoje.

„Už tai aš tikrai jaučiuosi kaip politikas, kaip įstatymų leidėjas kaltas ir tą klaidą dabar ištaisyčiau, bet tų akcijų dabar nebėra“, – žurnalistams Seime trečiadienį sakė K. Daukšys.

„Šioje vietoje tikrai padariau klaidą“, – pridūrė jis.

Naujienų portalas 15min.lt. pranešė, kad Seimo nario K. Daukšio žmona Bulgarijoje turėjo nekilnojamojo turto, kurio niekur nedeklaravo. Oficialūs Bulgarijos registro dokumentai rodo, jog Eirida Daukšienė tiesiogiai susijusi su šioje šalyje registruota įmone „Sigita 777“, kurią valdo E. Daukšienė ir Sigutė Makuškienė. 2006 metais, K. Daukšiui einant ūkio ministro pareigas, ši bendrovė įsigijo du sklypus Bialos kurorte, prie pat jūros. Už pirkinį, oficialiais duomenimis, „Sigita 777“ sumokėjo 301 tūkst. Bulgarijos levų arba maždaug 154 tūkst. eurų.

K. Daukšys aiškino, kad jo žmonai joks nekilnojamasis turtas Bulgarijoje nepriklausė, nes sklypai buvo įsigyti bendrovės vardu.

„Darbietis“ teigė, kad viešųjų ir privačių interesų nesupainiojo.

„Labai prašyčiau to nesieti su vadovavimu Ūkio ministerijai, kadangi čia jokio ryšio nėra“, – sakė Seimo narys.

Nors K. Daukšiui jau aštuonerius metus galioja prievolė deklaruoti sutuoktinio turtą ir akcijas, žmonos verslas Bulgarijoje nuslėptas tiek kandidatuojant rinkimuose, tiek teikiant oficialias interesų deklaracijas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Politikas teigė apie žmonos verslą žinantis, tačiau sakė, kad žmonos akcijos 2014 metais buvo parduotos už tiek pat lėšų, už kiek ir įsigytos – daugiau nei tūkstantį eurų. Tą patį teigė ir E. Daukšienė, kuri sakė turtą įsigijusi už skolintas lėšas.