Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.08 15:20

N. Putinaitė įvertino partijų švietimo programas: nustebino „mažieji“

Rudenį vyks Seimo rinkimai, todėl būsimiems rinkėjams turėtų tapti aktualūs ne tik partijų skandalai, bet ir tai, ką jos žada. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) dėstytojos Nerijos Putinaitės teigimu, piliečiai iki šiol retai kreipdavo dėmesį į tai, kas rašoma politinių partijų programose, bet tai – labai svarbu, nes partijų programos reiškia jų įsipareigojimus arba svarstymus.

Specialistė tyrė kelių partijų politinėse programose pateiktas įžvalgas apie švietimą.

N. Putinaitė Socialdemokratų partijos švietimo programą įvardija kaip optimistinę: partija numato didinti finansavimą švietimui, trečdaliu didinti dėstytojų atlyginimus. Tačiau partija numato didelį valstybės kišimąsi į švietimo sistemą, o N. Putinaitės teigimu, tai slopins pačių švietimo įstaigų iniciatyvumą.

Tuo metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ekonominėje programoje švietimo sistema yra instrumentalizuota – ji reikalinga tik ekonominiams tikslams. Konservatorių partija siektų Lietuvą paversti paslaugų šalimi, jaunimas būtų ugdomas kaip darbininkai. Ši tendencija buvusiai švietimo ir mokslo viceministrei kelia nerimą – ji baiminasi, kad švietimas taps ekonominiu instrumentu, kuriame jaunimas nebus verslus, nebus ugdomos asmenybės.

N. Putinaitė pažvelgė ir į mažesnių partijų politines švietimo programas. Nors, dėstytojos teigimu, jos mažiau išvystytos, bet maloniai nustebina. Pavyzdžiui, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija akcentuoja siekį švietimo sistemoje kurti malonią aplinką, skiriamas dėmesys sveikam maistui, sveikai aplinkai, žaliajai energetikai.

„Manau, tai turėtų būti labai patrauklu, nes į žmogų žiūrima kaip į tokį, kuris turi savo poreikius, kuris nori gerai ir sveikai gyventi, žmogų, kuris turi laisvalaikį. Manyčiau, tai gana patrauklus variantas“, – vardijo buvusi švietimo ir mokslo viceministrė.

Kurios partijos švietimo programą N. Putinaitė taip pat įvertino teigiamai, sužinosite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi