Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.08 10:08

Parlamentinė komisija sutinka naikinti N. Puteikio teisinę neliečiamybę

BNS 2016.06.08 10:08

Parlamentinė komisija trečiadienį sutiko, jog būtų naikinama Seimo nario Naglio Puteikio teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų teisme baigti ginčą dėl garbės ir orumo įžeidimo.

„Priimtas sprendimas duoti sutikimą naikinti neliečiamybę“, – BNS sakė komisijos pirmininkas Vytautas Saulis.

Komisijos išvadas turės patvirtinti Seimas.

V. Saulius sakė, kad parlamentaras N. Puteikis pats prašė panaikinti jo teisinę neliečiamybę, kad jis galėtų teisme pabaigti ginčą su Kristina Apanavičiūte-Sulikiene dėl šmeižto.

Privataus kaltinimo tvarka skundą dėl N. Puteikio pateikusi pareiškėja K. Apanavičiūtė-Sulikienė nurodo, kad parlamentaras savaitraštyje „Laisvas laikraštis“ apšmeižė jos tėvą ir sumenkino jos pačios reputaciją, sudarė klaidingą įspūdį apie jos šeimą, dėl kurių nukentėjo ir ji, ir jos šeimos nariai.

Įstatymas numato, kad tokiu atveju nukentėjusysis ir nusikaltimu kaltinamas asmuo šaukiami pas teisėją sutaikinti. Jeigu suinteresuoti asmenys susitaiko, procesas dėl skundo nutraukiamas. Balandžio 15 dieną Vilniaus apygardos teisme vykusio taikomojo posėdžio metu šie asmenys nesusitaikė, todėl priimta nutartis nukentėjusiosios skundą perduoti nagrinėti teisiamajame posėdyje.

K. Apanavičiūtė-Sulikienė ją šmeižiančia informacija laiko 2012 metais leidinyje „Laisvas laikraštis“ publikuotame straipsnyje „N. Venckienė žlugdo prezidentę ir Lietuvos politinę sistemą“ išsakytus teiginius, kad pareiškėjos tėvas „apsišvietęs“ KGB agentas“; taip pat, kad laikraštis „Karštas komentaras“, kuriame ji dirbo, neva per prezidentės patarėją įtakojamas Valstybės saugumo departamento.

N. Puteikis neigia savo kaltę ir tvirtina, kad laikraštyje buvo neteisingai pacituotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi