Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.07 18:49

Seimas nelinkęs nuleisti kartelės referendumui dėl dvigubos pilietybės

ELTA 2016.06.07 18:49

Įstatymu sumažinus reikalavimus referendumui dėl dvigubos pilietybės būtų pažeisti Konstitucijos vientisumo ir darnos, teisinės valstybės ir atsakingo valdymo konstituciniai principai. Seimas pritarė tokiai Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai, už ją balsavo 69 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 6 parlamentarai.

Referendumo įstatymo pataisomis buvo siūloma supaprastinti sąlygas surengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės platesnio įteisinimo ir nustatyti, kad sprendimas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė 2/3 piliečių, dalyvavusių referendume.

Šiuo metu įstatyme nustatyta, kad sprendimas dėl Konstitucijos I skirsnio „Lietuvos valstybė“ bei XIV skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatų pakeitimo yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Komiteto išvadoje pažymima, kad šiose Konstitucijos nuostatose įtvirtintoms vertybėms ir principams taikoma stipresnė apsauga nei įtvirtintoms kitose Konstitucijos nuostatose, kurias keisti gali ir Seimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23