captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ragina uždrausti priekabiavimą dėl lyties

Seimas svarsto uždrausti priekabiavimą dėl lyties. Jis turėtų būti įtvirtintas Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatyme.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Nors toks draudimas jau reglamentuotas kitaip, Europos Sąjunga reikalauja priekabiavimą lyties pagrindu įtraukti ir į šį įstatymą. Antraip Lietuvai gresia sankcijos. Parlamentarai dėl to nesutaria – vieniems neaiški priekabiavimo sąvoka, kiti tai reglamentuoti dar kartą nemato reikalo.

Ekspertai sako, kad dažniausiai su priekabiavimu dėl lyties susiduriama darbovietėse, kai siekiama pakenkti žmogaus orumui ir stengiamasi sukurti bauginančią, priešišką ar užgaulią aplinką.

Dažnas pavyzdys – kai moteriai ar vyrui laukiant šeimos pagausėjimo ar susiruošus motinystės ar tėvystės atostogų, kolegos ar darbdaviai netinkamai elgiasi. Dažniausiai priekabiavimą patiria moterys, tačiau vis dažniau su tuo susiduria ir vyrai.

„Šiuo metu yra susidariusi tokia situacija, kad turime du įstatymus, kurie numato tą patį lyties pagrindu reglamentavimą, bet viename įstatyme yra apibrėžtas priekabiavimas, o kitame nėra. Šiuo atveju Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą siūloma papildyti“, – aiškino lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė.

Kad priekabiavimui dėl lyties kelias būtų užkirstas, jį įtvirtinus dviejuose įstatymuose, Seimas balsuos dar kartą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...