Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.07 22:17

Lietuvos kariai treniruojasi tarptautinėse karinėse pratybose „Anakonda 2016“ Lenkijoje

LRT.lt 2016.06.07 22:17

Birželio 7 d. Lietuvos kariai kartu Lenkijos, Kroatijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariais vykdė bendras užduotis vienose didžiausių NATO sąjungininkų pratybose „Anakonda 2016“ Lenkijoje.

Pratybose dalyvauja būrys Lietuvos pėstininkų iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (MPB GV), taip pat būrys iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuoto pėstininkų bataliono ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kovinių inžinierių skyrius. Kartu šiose pratybose dalyvauja ir nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai.

Pratybose kariai treniruojasi derinti veiksmus su kitų Aljanso šalių pajėgomis, atsakydami į karines, chemines ir kibernetines grėsmes sausumoje, jūroje ir ore.

Antradienį Lietuvos kariai dalyvavo Lenkijos ABC (apsauga nuo atominio, biologinio ir cheminio ginklo) vieneto karių vedamosiose pratybose įrengtame švarinimo punkte. Mokymų metu buvo demonstruojamos procedūros ir karių veiksmai po padalinio užteršimo, panaudojus cheminį ir biologinį ginklą.

Taip pat Lietuvos kariai treniruojasi persidislokavimą iš susitelkimo rajono ir pasiruošimą operacijai kartu su NATO sąjungininkais, rašoma pranešime spaudai.

„Anakonda“ pratybose, dalyvauja apie 31 tūkst. karių iš 24 NATO ir programoje „Partnerystė taikos labui“ dalyvaujančių valstybių.

Pratybos vyks iki birželio 16 d. Lenkijos kariniuose poligonuose, o oficiali uždarymo ceremonija numatoma Varšuvoje birželio 17 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi