Lietuvoje

2016.06.07 17:15

Moksleiviai iš Luhansko pažintį su Europa pradės Lietuvoje

LRT.lt2016.06.07 17:15

Trečiadienį į Lietuvą atvyksta devyniolika 14–17 m. amžiaus  moksleivių  iš Luhansko srities – vieno neramiausių Rytų Ukrainos regionų. Čia jie dalyvaus praktiniuose savaitės trukmės mokymuose, kur pasitikėjimo savimi, kritinio mąstymo, lyderio savybių, kitų emocinių-socialinių įgūdžių bei bendrųjų kompetencijų užsiėmimus jiems rengia geriausi šalies neformaliojo ugdymo specialistai.

Šie moksleiviai – Lietuvos-Ukrainos vystomojo bendradarbiavimo projekto „Parama nuo konflikto nukentėjusiems Rytų Ukrainos regionams švietimo srityje: Kelyje į pokyčius“ dalyviai.

„Žinių apie tai, kas vyksta pasaulyje, karo veiksmų atskirtiems Luhansko srities vaikams labai trūksta, – pasakoja ukrainiečių viešnagę Lietuvoje organizuojančio Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atstovė Jolanta Markevičienė . – Mokyklos, iš kurių atvyksta vaikai, išsidėstę vadinamoje „buferinėje zonoje“, kuri yra ne tik ypač stipriai veikiama Rusijos propagandos, bet neretai ir apšaudoma.“ Pasak  J. Markevičienės, didelė dalis šių vaikų niekada nebuvo išvykę nei už savo srities ribų, nei iš Ukrainos – 17-ai iš 19-os  jaunųjų ukrainiečių projekto metu buvo gaminami užsienio pasai. Kelių moksleivių šeimos persikėlę iš Rusijos užgrobtų teritorijų ir šiuo metu atsidūrę ypač sunkioje finansinėje padėtyje.

Programos metu  jaunieji ukrainiečiai susipažins su bendraamžiais Lietuvoje – Žemynos ir J. Biržiškos gimnazijų moksleiviais, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovais,  Lietuvos vaikų ir jaunimo centro lankytojais.  Planuojamas jų susitikimas su LR Seimo nariu Gintaru Steponavičiumi ir ekskursija LR Seimo Rūmuose, jiems rengiamos edukacinės programos Valstybės pažinimo centre prie prezidentūros bei Europos Parlamento informacijos biure. Daugelio svečių pageidavimu planuojamas susitikimas su prezidente Dalia Grybauskaite.

„Rašydami, apie tai, ką labiausiai norėtų nuveikti Lietuvoje, dalis moksleivių minėjo ne tik  norą susipažinti su bendraamžiais Lietuvoje, pamatyti Europą, kurioje dar neteko būti, bet taip pat išreiškė savo susižavėjimą mūsų šalies prezidente Dalia Grybauskaite ir svajonę su ja susitikti“, – pasakoja J. Markevičienė.

Ši į Lietuva atvykstančių jaunuolių iš neramių Rytų Ukrainos regionų grupė – pirmoji iš penkių planuojamų. Dar dvi moksleivių, taip pat ir dvi pedagogų grupės iš Donecko ir Luhansko sričių Lietuvoje lankysis 2016 m. rugsėjo ir spalio mėnesiais, rašoma pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.