Lietuvoje

2021.04.20 13:02

Kandidatas į Seimo kanclerius Gelbūda sieks inovatyvumo ir pažangos

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.04.20 13:02

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytė-Nielsen pasiūlytas kandidatas eiti Seimo kanclerio pareigas prof. Modestas Gelbūda žada siekti, kad Seimo kanceliarija taptų inovatyvi, pažangi ir efektyvi institucija.

Antradienį prisistatydamas Seimo nariams jis sakė, kad pirmiausia jis yra vadybos mokslininkas ir vadybos praktikas. Kandidatas tvirtino, kad yra nepriklausomas, nes nedalyvauja jokios partijos veikloje.

„Nesu jokios partijos narys, nesu dalyvavęs nė vienos partijos jokiuose oficialiuose renginiuose net kaip svečias“,– sakė M. Gelbūda. Atsakydamas į Seimo narių klausimus, jis neslėpė, kad yra buvęs tuomečių ministrų Algio Čapliko ir Arvydo Sekmoko visuomeniniu patarėju.

Pretendentas į Seimo kanclerio pareigas žadėjo, kad derindamas mokslo patirtį, nepriklausomumą galės užtikrinti sklandų Seimo kanceliarijos darbą. „Norėtųsi, kad Seimo kanceliarija būtų pažangi, efektyvi“,– sakė jis.

M. Gelbūda mano, kad Seimo kanceliarija turi tarnauti Seimo nariams ir Seimo struktūroms. „Norėčiau pagerinti sąlygas jums atlikti savo politinį darbą“,– sakė jis.

Pretendentas vadovauti Seimo kanceliarijai nesiėmė atsakyti, koks galėtų būti Seimo viešbučio likimas. „Aš negaliu vertinti ,kol nemačiau skaičių“,– sakė kandidatas vadovauti Seimo kanceliarijai.

Pasak M. Gelbūdos, jei sulauktų Seimo pritarimo, vienas iš pirmųjų jo darbų būtų įsivertinti situaciją, organizacinę struktūrą, įsivertinti, ar tokiai organizacijai nereikėtų Seimo kanclerio pavaduotojo.

Artimiausiu metu kandidatas į Seimo kanclerio pareigas M. Gelbūda susitiks su Seimo frakcijomis.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį pateikė Seimui ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto profesoriaus, tarptautinio verslo ir vadybos eksperto M. Gelbūdos kandidatūrą į Seimo kanclerio pareigas.

„Modestas Gelbūda visą savo karjerą paskyrė vadybos praktikai, aktualiems tyrimams ir inovacijoms organizacijų vadyboje. Savo patirtį jis sukaupė įvairiose viešojo, nevyriausybinio ir privataus sektorių organizacijose visame pasaulyje. Neabejoju, kad jo ekspertinės žinios ir požiūris sustiprins Seimo kanceliariją ir užtikrins sklandų darbą“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Prof. M. Gelbūda apsigynė socialinių mokslų daktaro disertaciją tarptautinio verslo ir vadybos srityje Alborgo universitete, Danijoje. Doktorantūros metu jis dirbo vizituojančiu doktorantu Stanfordo universitete (JAV) ir Upsalos universitete (Švedija). M. Gelbūda yra vienas iš Baltijos lyderystės ugdymo instituto įkūrėjų. Jis taip pat ėjo Žinių ekonomikos forumo tarybos nario, Personalų vadovų profesionalų asociacijos valdybos nario pareigas ir šiuo metu eina Nacionalinės moksleivių akademijos Ekonomikos ir vadybos sekcijos vadovo pareigas.

Seimo statute įtvirtinta, kad parlamento kancleris yra Seimui bei jo valdybai atsakingas ir atskaitingas valstybės tarnautojas – Seimo kanceliarijos vadovas. Seimo kanclerį įstatymų nustatyta tvarka 5 metams skiria ir iš pareigų atleidžia Seimas.

Seimo valdybos sprendimu, šiuo metu laikinai Seimo kanclerio pareigas eina Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento direktorė Vaida Servetkienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt