Lietuvoje

2016.06.07 14:44

Paskirtas Pabradės socialinių globos namų konkursą laimėjęs vadovas

LRT.lt2016.06.07 14:44

Švenčionių rajono savivaldybėje esantiems Pabradės socialinės globos namams nuo šių metų birželio 14 dienos vadovaus buvęs ilgametis Švenčionių rajono meras Vytautas Vigelis.

Konkurse vadovo pareigoms užimti užsiregistravo 4 kandidatai, tačiau į konkursą atvyko ir komisijos parengtas užduotis sprendė 2 pretendentai. Kiekvienam pretendentui teko atlikti pagal vienodus klausimus parengtą užduotį raštu bei atsakyti į vienodus klausimus žodžiu. Konkursas vyko gegužės 20 d.

Konkurso komisijai įvertinus pretendentų surinktus balus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, kuri per 2 savaites pateikė pažymą dėl pretendento atitikimo korupcijos prevencijos įstatymo nuostatoms. Pažymoje pateikiami tik faktai apie pretendentą, tačiau išvados ar rekomendacijos neteikiamos. Atsižvelgiant į pažymos turinį, kuris yra konfidencialus, ir nenustačius priežasčių pretendento į pareigas nepriimti, buvo nuspręsta laimėtoją skirti eiti pareigas.

Su naujuoju vadovu sudaryta neterminuota darbo sutartis. Pagal konkurso sąlygas numatytas vadovo atlyginimas sieks 25,95 mėnesinės bazinės algos koeficientus, kuris šiuo metu sudaro 35,5 eurai, neatskaičius mokesčių.

Komisija, vertinusi pretendentus, buvo sudaryta iš 4 skirtingų ministerijos padalinių vadovų: strateginio planavimo, socialinės aprėpties, finansų ir personalo.

Pretendentas, nelaimėjęs konkurso užimti pareigas, Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka gali į kreiptis į teismą. Visa konkurso medžiaga – testų rezultatai ir garso įrašai yra saugomi įstatymų numatyta tvarka, rašoma pranešime spaudai.

Be to, institucijos ar organizacijos, parašę kreipimąsi raštu ir nurodę tikslą, bei ministerija, gavusi pretendento raštišką sutikimą, gali leisti susipažinti su pastarojo konkurso rezultatais ir garso įrašais. Tai gali būti atliekama įstatymų nustatyta tvarka.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sulaukė Švenčionių rajono savivaldybės pozicijos ir opozicijos kreipimųsi dėl ministerijos organizuoto konkurso. Abu raštus ministerija gavo dar iki paskelbiant nugalėtoją. Išnagrinėjusi raštus ministerija įvertino juos kaip politikų tarpusavio santykių aiškinimąsi, kuris negali turėti jokios įtakos konkurso komisijos darbui.

Populiariausi

„AstraZeneca“ vakcina
Kauno pulsas 7

Lietuvoje

2021.02.24 10:54
Kauno pulsas

Matijošaičio siūlymą dėl „AstraZenecos“ vakcinų intervalo dozių Dulkys atmeta – skiepai veiksmingiausi po 12 savaičių

kritikuoja ir dėl judėjimo ribojimų tarp žiedinių savivaldybių
7
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.02.24 13:30

Vyriausybei siūloma karantiną pratęsti iki kovo 31-osios

siūloma atsisakyti kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse; atnaujinta 13.41
Globos namai/senatvė

Lietuvoje

2021.02.24 13:22

Beveik visi COVID-19 susirgę Lauksargių globos namų gyventojai buvo paskiepyti dviem dozėmis

NVSC atliks nuodugnų tyrimą; atnaujinta 16.30
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Lietuvoje

2021.02.24 08:37

Seimo pirmininkė neatmeta, kad prie parašų iniciatyvos prieš Raskevičių prisidėjo ir „valstiečiai“

partnerystės įteisinimui paramos ieškos ir opozicijos gretose; atnaujinta 09.50
Karantinas

Lietuvoje

2021.02.24 09:31

Lietuvoje per parą nustatytas 631 naujas koronaviruso atvejis, mirė dar 10 žmonių

atvejai globos ir slaugos namuose, darželiuose, įmonėse; atnaujinta 11.03