Lietuvoje

2016.06.07 13:55

LRT turės susimokėti baudą už rodytą reklamą

BNS2016.06.07 13:55

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) turės sumokėti baudą už parodytą draudžiamą komercinę reklamą, nutarė Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK). LRT vadovas neatmeta, jog sprendimą skųs teismui.

„Nusprendėme, kad, mūsų nuomone, tai yra padaryti pažeidimai. Priimtas protokolinis sprendimas surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolą“, – BNS antradienį sakė sprendimą priėmusios komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

Pasak jo, bauda siekia nuo maždaug 200 iki 800 eurų, tačiau jei LRT sutiks mokės ją geranoriškai, ji gali siekti pusę minimalios baudos.

E. Vaitekūno teigimu, LRT turi teisę nurodyti laidų rėmėjus, tačiau negali jų reklamuoti.

„Mes peržiūrėjome ir visiems parodėme tuos pavyzdžius, kada įvardijamas koks rėmėjas, pavyzdžiui, akinių platintojas, bet taip pat rodoma, kokie jie geri, patogūs ar nebrangūs“, – kalbėjo LRTK pirmininkas.

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius teigė, jog televizija gali skųsti komisijos sprendimą teismui, tačiau galutinį sprendimą priims, išanalizavusi komisijos argumentus.

„Vienas iš variantų yra, kad mes skųsime teismui“, – BNS sakė A. Siaurusevičius.

Pasak jo, LRT kol kas nėra gavusi komisijos sprendimo, ji taip pat  nesulaukė įspėjimų apie galimus pažeidimus. LRT vadovas pabrėžė, kad įstatymo nuostatos, kas yra rėmimo pranešimai, turi būti vienodai taikomos visiems viešosios informacijos rengėjams.

„Nėra apibrėžta, kad rėmimo pranešimus LRT transliuoja pagal kažkokį kitokį įstatymą negu visi kiti transliuotojai, turiu omeny mūsų kolegas iš komercinių televizijos kanalų“, – kalbėjo A. Siaurusevičius.

Paskutiniai pažeidimai užfiksuoti per Eurovizijos dainų konkurso pusfinalius ir finalą gegužės viduryje. Anot E. Vaitekūno, komisija šiemet keliskart dėl pažeidimų įspėjo LRT, tačiau reakcijos nesulaukė.

Komercinė reklama LRT programose draudžiama nuo pernai sausio, kai LRT tapo finansuojama tik iš valstybės biudžeto. Draudimas netaikomas interneto portalui lrt.lt bei kultūros ir sporto renginių, jų transliacijų rėmimo pranešimams. Už užmokestį ar kitą atlygį leidžiama transliuoti kultūrinę, socialinę ir šviečiamąją informaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.