Lietuvoje

2016.06.07 12:27

Į Lietuvą atvyko haubicomis ginkluota vokiečių baterija

LRT.lt 2016.06.07 12:27

Geležinkeliu į Lietuvą dalyvauti tarptautinės pratybose „Iron Wolf 2016“ (liet. „Geležinis Vilkas 2016“) atvyko NATO sąjungininkų Vokietijos kariuomenės 295 artilerijos bataliono kariai ir jų kovinė technika – savaeigės haubicos PzH2000, šarvuoti transporteriai FUCHS, šarvuoti žvalgybos visureigiai FENNEK ir kt., rašoma pranešime spaudai. 

Birželio 6 d. Šeštokų geležinkelio stotyje (Lazdijų r.) vokiečių karinė technika buvo nukelta nuo traukinio vagonų ir išgabenta į Gaižiūnų poligoną (Jonavos r.). 

Vokietijos kariai kartu su Danijos, JAV, Lietuvos, Liuksemburgo, Prancūzijos kariais dalyvaus tarptautinėse lauko taktinėse pratybose „Iron Wolf 2016“ Gaižiūnų poligone (Jonavos r.), taip pat Kėdainių, Kauno ir Jonavos rajonų teritorijose birželio 11–21 d.

Šiose pratybose bus treniruojama ir vertinama budėjimui NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) besiruošianti Danijos divizijos II-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, tarp kurių yra ir Lietuvos karių kuopa, besiruošianti budėti NATO ypač greito reagavimo pajėgose. 

Vokietijos Artilerijos bataliono baterija Lietuvoje bus dislokuota iki rugpjūčio pabaigos.

Susipažinti su pratybose „Iron Wolf 2016“ naudojama technika ir ginkluote  bei pabendrauti su kariais, visuomenė kviečiama: 

  • Birželio 11 d. – pratybų dalyvių ginkluotės ir technikos ekspozicija prie Kauno pilies (12–15 val.);  
  • Birželio 11 d. – pratybų dalyvių ginkluotės ir technikos ekspozicija Kaišiadoryse Birutės g. (12–15 val.);  
  • Birželio 12 d. „Dragoon Ride II“ technikos ir ginkluotės ekspozicijos:
  •  Kėdainiuose Senosios rinkos aikštėje (12–15 val.);
  • Biržuose J. Janonio aikštėje (14–17 val.); 
  •  Kupiškyje buvusioje kareivinių teritorijoje (12–15 val.); 

Kolonos maršrutas Kalvarija – Marijampolė – Kaunas – Kėdainiai – Panevėžys