Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.07 13:25

Socialdemokratai nusprendė, ką deleguos į vidaus reikalų viceministrus

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2016.06.07 13:25

Socialdemokratų valdyba nusprendė į vidaus reikalų viceministrus deleguoti premjero patarėją Justą Pankauską.Jis susitiko su vidaus reikalų ministru Tomu Žilinsku ir naujojo viceministro kandidatūra buvo patvirtinta. 

Antradienio rytą posėdžiavusi partijos valdyba nutarė, kad iš vidaus reikalų viceministro posto atsistatydinusį socialdemokratą Elviną Jankevičių turėtų pakeisti 33-ejų J. Pankauskas, kuris šiuo metu dirba premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju turizmui, jaunimui, migracijai ir investicijoms bei nevyriausybinių organizacijų klausimais, BNS patvirtino partijos pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas.

Tai LRT RADIJUI patvirtino ir ministras pirmininkas: „Apsisprendėme dėl mūsų siūlomo kandidato į Vidaus reikalų ministerijos viceministro postą. Juo galėtų tapti mano dabartinis patarėjas J. Pankauskas. Jis jau šiandien ryte susitiks su vidaus reikalų ministru. Po mūsų partijos valdybos posėdžio paskambinau vidaus reikalų ministrui ir informavau, kad esame apsisprendę siūlyti į šį postą J. Pankauską.“

Anot A. Butkevičiaus, J. Pankauskas, būdamas jo patarėju, kuravo net kelias sritis, todėl viceministro pareigos jam nebūtų per daug sudėtingos. „Galiu užtikrinti, kad šiam jaunam ir energingam žmogui netrūksta ir kompetencijos, ir darbinės patirties. Noriu painformuoti, kad J. Pankauskas yra baigęs Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą, tarptautinius santykius ir diplomatiją. Manau, kad jis puikiai susitvarkys su kuruojama sritimi“, – įsitikinęs premjeras.

Už kurią sritį J. Pankauskas bus atsakingas, A. Butkevičius tvirtino nežinąs. Jo teigimų, veiklų padalinimas viceministras – ministro kompetencija. „Tikrai nenorėčiau perimti ministro funkcijų ir nurodinėti. Apie tai su ministru nekalbėjome“, – pridūrė ministras pirmininkas.

Antradienio rytą vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas susitiko su J. Pankausku. Po šio susitikimo ministro patarėja Jurgita Gintautaitė BNS sakė, kad T. Žilinskui pasiūlytas kandidatas atrodo tinkamas.

„Sprendimas (skirti į pareigas) kaip ir yra, bet dabar bus laukiama specialiųjų tarnybų pažymos“, – sakė ji.

Praėjusią savaitę atsistatydinęs E.Jankevičius vidaus reikalų viceministro pareigas ėjo nuo 2013 metų. Viena iš jo atsakomybės sričių buvo migracijos politika, įskaitant pabėgėlių priėmimą – jei bus patvirtintas viceministru, šiuos klausimus kuruos J. Pankauskas.

Socialdemokratų valdyba taip pat svarstė krašto apsaugos ministruo Juozo Oleko patarėja dirbančios socialdemokratės Gintarės Janulaitytės kandidatūrą į vidaus reikalų viceministrus, tačiau pasirinko J. Pankauską.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi