Lietuvoje

2016.06.06 19:49

JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas pasisakė apie Rusijos grėsmę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.06 19:49

Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje vadas generolui leitenantui Benui Hodgesui prezidentūroje įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius. Jis renginyje kalbėjo apie Rusijos grėsmę regionui.

Generolas leitenantas dalyvauja Vilniuje rengiamoje konferencijoje „NATO galios ir atgrasymo stiprinimas“, kurią organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir tyrimų centras „Atlantic Council“.

Konferencija rengiama artėjant NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, kur Baltijos šalys siekia užsitikrinti, kad kiekvienoje iš jų būtų dislokuotas tarptautinis sąjungininkų batalionas, kuris sudarytų iki tūkstančio karių.

Generolo leitenanto teigimu, Vidurio ir Rytų Europai reikalingi ne simboliniai, o realūs Rusijos atgrasymo pajėgumai. Rusija yra reikalinga tarptautinėje bendruomenėje, tačiau šiuo metu tai neįmanoma, nes ši šalis „gerbia tik galią“.

Pasak B. Hodgeso, apie 20 tūkst. Rusijos karių šiuo metu yra Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje. Praėjusią savaitę Rytų Ukrainoje, kur galioja paliaubos, per susirėmimus su Maskvos remiamais separatistais žuvo apie 20 Ukrainos karių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.