Lietuvoje

2013.03.19 16:04

Prasideda konkursas „Švari kalba – švari galva“

LRT.lt2013.03.19 16:04

Prasideda šeštasis jaunimui skirtas konkursas „Švari kalba – švari galva“. Dalyviai kviečiami pademonstruoti savo lietuvių kalbos žinių ir gebėjimo jas pritaikyti kasdienybėje.  

Prasideda šeštasis jaunimui skirtas konkursas „Švari kalba – švari galva“. Dalyviai kviečiami pademonstruoti savo lietuvių kalbos žinių ir gebėjimo jas pritaikyti kasdienybėje.

 „Per visus konkurso „Švari kalba – švari galva“ metus jo dalyviai žiniasklaidos atstovų buvo įvardijami įvairiai: kaip raštingiausi moksleiviai, geriausiai lietuvių kalbą mokantys vaikai, švariai kalbantis ar tiesiog švarios galvos jaunimas. Nepaprastai džiugu, kad toks renginys netapo vienkartine akcija, kad jis yra tęstinis ir moksleivių laukiamas, vertinamas“, – sako Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

Šiemet konkursas vyks dviem etapais. I etapo konkursines lietuvių kalbos užduotis moksleiviai atliks balandžio 15–19 dienomis. Užduotis jie atliks savo mokyklų kompiuterių klasėse nuo 9 val. ryto iki 17 val. vakaro. Iš anksto neužsiregistravę moksleiviai konkurse dalyvauti negalės. Iš I etapo į II pateks po dvidešimt kiekvienos klasės geriausių dalyvių – šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų. II etapo varžybas, kurios vyks Vilniuje, planuojama rengti gegužės pradžioje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse. Tą pačią dieną specialios šventės metu bus pagerbti ir apdovanoti konkurso nugalėtojai bei jų mokytojai. Vieta ir laikas, kur viskas vyks, bus patikslinti ir visa reikalinga informacija paskelbta balandžio mėnesį konkurso svetainėje www.lituanika.lt. Teisingiausiai visas užduotis atlikęs kiekvienos klasių grupės moksleivis taps nugalėtoju. Jei tokių bus ne vienas, laimės tas, kuris visas užduotis be priekaištų atliks greičiausiai.

Prieš šešerius metus bendrovės „Tilde IT“ iniciatyva subūrus verslo ir valstybinių institucijų pastangas, buvo surengtas pirmasis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“. Jame dalyvavo per 2,5 tūkstančio 7–9 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. 2009-aisiais vykusiame konkurse savo jėgas išbandė jau per 3 tūkstančius 7–9 klasių moksleivių. 2010 metais konkurse dalyvavo daugiau nei 8 tūkstančiai 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos, 2011 ir 2012 metais –daugiau nei 8,5 tūkstančio moksleivių.

Konkurso partneriai – Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, informaciniai partneriai – nacionalinis transliuotojas LRT bei naujienų portalas www.lrytas.lt.