Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.06 09:08

Prasideda karinės pratybos „Geležinis vilkas 2016-ieji“

Pirmadienį prasideda karinės pratybos „Geležinis vilkas 2016-ieji“ – tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2016-ieji“ dalis. Sekmadienį prasidėjo NATO sąjungininkų persidislokavimo pratybos „Dragūnų žygis“, į kurias atvyko nemažai karinės sąjungininkų technikos.

Vilniaus oro uoste sekmadienį nusileido 60 Jungtinių Valstijų Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos karių. Su transportiniais orlaiviais C17 atgabenti keturi šarvuočiai „Stryker“.

Iš viso pratybose „Kardo kirtis“ dalyvaus apie tūkstantį Amerikos karių su 400 kovinės technikos priemonių. Jie persidislokuos iš Vokietijos į Estiją, pakeliui sustodami Čekijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Latvijoje.

Taip pat į Lietuvą atvyko Vokietijos artilerijos bataliono kariai ir technika, šią savaitę laukiama ir Danijos karių su tankais, šarvuočiais. Pratybose „Kardo kirtis“ su sąjungininkais bus mokomasi pasirengti ginkluotai šalies gynybai ir plataus spektro karinėms operacijoms. Jose dalyvaus apie 10 tūkstančių karių iš 13 NATO ir partnerių šalių.  

Lietuvoje dalį „Kardo kirčio“ pratybų dalį sudarys ir Gaižiūnų bei Generolo Silvestro Žukausko kariniuose poligonuose prasidėsiančios tarptautinės lauko taktinės pratybos „Geležinis Vilkas“.

Jose bus vertinamas gebėjimas planuoti operacijas, atlikti žvalgybos, rajono užėmimo, gynybos ir puolimo užduotis, veikti NATO itin greito reagavimo pajėgose.

Regione tvyrant įtampai dėl Rusijos pirmą kartą į bendras pratybas sausumos karių atsiuntė ir Prancūzija. Iki šiol jose nedalyvavusi šalis tokį pasirinkimą aiškindavo ribotais ištekliais, nes daugybė karių dalyvauja realiose karinėse operacijose: užsienyje dislokuota apie 10 tūkstančių prancūzų karių. Neseniai paskelbta, kad prancūzai ketina Rytų Europoje dislokuoti 150 karių kuopą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi