Lietuvoje

2016.06.04 17:04

Anoniminiai alkoholikai: žmonės nebebijo ateiti

BNS2016.06.04 17:04

Veiklos sukaktį mininti Lietuvos anoniminių alkoholikų draugija sako kasmet sulaukianti vis jaunesnių žmonių, ir tai sieja su pasikeitusiu visuomenės požiūriu.

Į Anoniminių alkoholikų dėkingumo dieną Vilniuje pasidalyti savo patirtimi ir prisistatyti visuomenei šeštadienį susirinko maždaug 100 žmonių.

„Narių amžius jaunėja. Tai automatiškai nereiškia, kad jaunesni žmonės tampa alkoholikais – tai reiškia, kad žmonės nebijo ateiti, anksčiau susimąsto“, – BNS sakė Viktorija, kuri į anoniminių alkoholikų judėjimą įsitraukė dar neturėdama 30 metų.

Anoniminių alkoholikų draugija savo veiklą grindžia anonimiškumu ir savitarpio pagalba uždaruose susitikimuose.

Daugiau kaip 20 metų draugijai priklausantis Algis BNS sakė, kad šiuo metu Lietuvoje gali būti iki 3 tūkst. anoniminių alkoholikų, kurie priklauso šimtui su viršum grupių visoje šalyje.

„Į mus blogiausiai žiūri tie, kurie jau patys turi problemų. Išsilavinusi visuomenės dalis supranta, kad tai yra gerai“, – sakė Algis.

„Vienintelė sąlyga yra noras mesti gerti. Žmogus susirinkimuose kalba apie save, kiti jo klausydami susimąsto. Žmogui niekas nieko neperša, neliepia. Toks metodas man priimtinas“, – teigė anoniminis alkoholikas Darius.

Draugijos nariai sakė, kad anoniminių alkoholikų judėjimas laikosi nuošalyje nuo politinių diskusijų apie kovos su alkoholizmu priemones, tokias kaip alkoholio prieinamumo ir reklamos ribojimas.

„Labai gerai, jei visuomenė nori blaivėti, bet mes politinių reikalų neaptarinėjame. Dėl to kartais sulaukiame kritikos, kad nenorime prisidėti prie kovos su alkoholizmu. Bet mes nedarome nieko kito, tik padedame alkoholikams“, – sakė Algis.

Anoniminių alkoholikų susirinkimai vyksta grupėse, kuriose gali būti nuo penkių iki šimto žmonių. Kartais rengiami ir atviri susirinkimai, į kuriuos kviečiami alkoholikų artimieji.

Pirmoji draugija įkurta Jungtinėse Amerikos Valstijose 1935 metais. Šiuo metu anoniminių alkoholikų grupių yra visame pasaulyje, draugijai priklauso per 2 mln. narių.

Lietuvoje pirmoji Anoniminių alkoholikų grupė įsikūrė 1988 metų birželio 30 dieną.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva patenka į daugiausia alkoholio suvartojančių Europos šalių trejetuką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.