Lietuvoje

2021.04.15 12:26

Premjerė penktadienį vyksta į rytinius šalies regionus, kur vakcinacija nuo COVID-19 juda lėčiausiais tempais

LRT.lt2021.04.15 12:26

Penktadienį premjerė Ingrida Šimonytė vyksta į šalies regionus, kur vakcinavimo nuo COVID-19 procesai vyksta bene vangiausiai Lietuvoje.

Nuo ankstyvo ryto premjerė lankysis Nemenčinės vakcinavimo centre, kur susitiks su Vilniaus rajono savivaldybės mere Marija Rekst. Iš Nemenčinės vyks į Švenčionis, kur kartu su Švenčionių rajono savivaldybės meru Rimantu Klipčiumi nuotoliniu būdu susitiks su medikų, pedagogų bei policijos atstovais, lankysis Vakcinavimo centre. Tokia pati darbotvarkė numatyta ir Visagine susitikus su savivaldybės meru Erlandu Galaguzu.

Pagrindiniai vizitų klausimai – vakcinavimo proceso aptarimas šiose savivaldybėse.

„Mūsų visų tikslas per šią ir kitą savaitę paskiepyti kuo daugiau vyresnio amžiaus senjorų, kad galima būtų sparčiau pereiti į kitas vakcinavimo grupes. Džiugu, kad skiepą jau yra gavę daugiau nei pusė milijono Lietuvos gyventojų, tačiau skiepyti galime ir dar efektyviau. Vienoms savivaldybėms tai sekasi neblogai, kitoms dar reikia pasitempti. Vyriausybė mobilizuoja visas pajėgas, kad palengvintų savivaldai procesą. Kuo galima dar padėti, ir aptarsime su savivaldybių merais“, – sakė premjerė.

Šią savaitę Šalčininkuose su savivaldybės meru buvo susitikę premjerės patarėjai Kęstutis Lančinskas ir Arturas Liudkovski.

LRT.lt primena, kad sudėtingiausia vakcinavimo situacija, remiantis Statistikos departamento duomenimis šią savaitę, yra fiksuojama Šalčininkuose. Čia, kaip rodo statistika, paskiepyta vos apie 7,9 proc. gyventojų.

Tuo metu Vilniaus rajono, kuriame taip pat fiksuojamas vienas mažiausias paskiepytų gyventojų procentas, poliklinikos atstovė sakė, kad sulaukiama net ir kauniečių skambučių.

Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vyriausiosios gydytojos pavaduotojos pirminės asmens sveikatos priežiūrai Daivos Kubaitienės teigimu, skiepijimas rajone vyksta sklandžiai, tačiau poliklinika sulaukia daug skambučių iš asmenų, kuriems skiepytis dar ne eilė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.