Lietuvoje

2016.06.03 19:59

Ar savitaiga gali numalšinti skausmą?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.06.03 19:59

Tyrimai rodo, kad finansiniai rūpesčiai sukelia tiek emocinį, tiek ir fizinį skausmą. Nepriteklius dažnai gali sustiprinti jau esamą skausmą. Gydytojai neurologai tvirtina, kad norint įveikti skausmą yra naudinga taikyti skirtingas psichoterapinio poveikio metodikas. 

Kauno klinikų gydytojas neurologas Kęstutis Petrikonis teigia, kad efektyvus metodas gali būti savitaiga.

„Yra sukurtos įvairios metodikos – įtaiga, savitaiga, psichoterapinio poveikio metodikos, kurios veikia tam tikras vietas ir jomis bandoma sukelti saugumo jausmą, pasitikėjimą, „nuimti“ nerimą, kitus emocinius atspalvius ir tada skausmas tampa ne tokia didelė problema, tada organizmas, jungdamas savo saugos mechanizmus, jį įveikia“, – sako K. Petrikonis.

Tiesa, jeigu skausmas trunka ilgai, paprasta įtaiga, anot gydytojo, nepadės.

„Jei skausmas tęsiasi daugiau nei kelios dienos, yra šalia toleravimo ribos, jei jau yra išbandytos įvairios medikamentų dozės, tai galima tikėtis, kad skausmas nuo savitaigos nepraeis, didelis pinigų kiekis jo nesumažins ir reikia kreiptis į gydytoją“, – tikina K. Petrikonis.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Populiariausi

Petras Gražulis

Lietuvoje

2020.12.02 14:41

Kultūros komiteto posėdyje už Gražulio nugaros pasirodė apsinuoginęs vyriškis papildyta Gražulio komentaru, atnaujinta 18.15

5
Kėdainiai

Lietuvoje

2020.12.02 20:05

Liepsnojantys Kėdainiai bandys pažaboti COVID-19 pandemiją, bet ruošiasi ir juodžiausiam scenarijui ligoninė išsinuomojo furgoną mirusiųjų kūnams laikyti

11