Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.03 16:21

Santariškių klinikose atidengtas paminklas medikų pašaukimui pagerbti

BNS 2016.06.03 16:21

Penktadienį Santariškių klinikų kiemelyje Vilniuje, prie centrinio įėjimo į ligoninę, atidengtas monumentas pagerbti Lietuvos mediko pašaukimą.

Skulptūrą „Lozoriau, kelkis“ sukūrė Nacionalinės premijos laureatas Stanislovas Kuzma. Akmenyje ir bronzoje tris figūras iškalė jo sūnus skulptorius Algirdas Kuzma. Skulptūra pastatyta visuomenės lėšomis, pranešė klinikos.

Menininko valia, trimatė kompozicija „Lozoriau, kelkis“ stovi Santariškių klinikų teritorijoje, įprasmindama sergančiojo, jo artimųjų vilties ir prikėlimo dvasią. Tai yra kovos už gyvenimą ir Lietuvos mediko profesijos simbolis.

S. Kuzma savo kūriniu išreiškė pagarbą kilniam medikų darbui – skulptorius pusę gyvenimo praleido kovodamas su sunkia širdies liga ir buvo nuolat prižiūrimas kardiologų.

„Šioje skulptūroje susilieja du talentai – mūsų įžymaus kūrėjo ir mūsų gydytojų. Tai pagarba ir padėka visiems, kurie sugeba kurti: meną, kuris beldžiasi į kiekvieną širdį, ir žmogaus gyvybę – ją apsaugoti ir dovanoti“, – per skulptūros atidengimo ceremoniją sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skulptūrinę kompoziciją menininkas sukūrė 1989 metais. Jis paliko šios skulptūros piešinius, maketą ir daugybę informacijos sūnui Algirdui, kuris nuolat talkindavo tėvui realizuojant kūrybines idėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi