Lietuvoje

2016.06.03 12:56

Norima bausti už diskriminaciją dėl amžiaus ir negalios

BNS2016.06.03 12:56

Teisingumo ministerija (TM) siūlo nustatyti baudžiamąją atsakomybę už diskriminavimą dėl amžiaus ir negalios, taip pat už diskriminacijos, smurto kurstymą ar neapykantos skatinimą prieš šias grupes.

„Baudžiamajame kodekse yra numatyta atsakomybė už diskriminaciją dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, taip pat atsakomybė už kurstymą prieš šias žmonių grupes.

Tačiau nieko nekalbama apie diskriminavimą dėl amžiaus ar neįgalumo, nors tarptautiniai dokumentai tokią diskriminaciją draudžia“, – TM pranešime cituojamas teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

TM pažymi, kad pagrindiniuose Europos Sąjungos ir tarptautiniuose žmogaus teisių apsaugai skirtuose dokumentuose pateikiamas platesnis diskriminavimo pagrindų sąrašas nei šiuo metu įrašytas Lietuvos Baudžiamajame kodekse.

Nors Lygių galimybių įstatyme ir yra numatytas draudimas diskriminuoti asmenį dėl amžiaus ar dėl negalios, tačiau Baudžiamajame kodekse nėra numatytos bausmės už šio reikalavimo nevykdymą.

„Priėmus šias pataisas atsakomybė grėstų tiems asmenims, kurie viešojoje erdvėje skatina neapykantą arba kursto žmones diskriminuoti ar smurtauti prieš neįgaliuosius ar tam tikros amžiaus grupės atstovus“, – teigia J. Bernatonis.

Pernai Lietuvos teismams buvo perduotos 24 baudžiamosios bylos dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę, 2014 metais tokių bylų buvo 40.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.