Lietuvoje

2016.06.03 12:30

Seime apsilankę NATO kariai džiaugėsi mūsų šalies svetingumu

ELTA2016.06.03 12:30

Penktadienį Seime apsilankę Lietuvoje dislokuoti NATO kariai džiaugėsi mūsų šalies svetingumu, gyventojų šiltu sutikimu. 

Kovo 11-osios Akto salėje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) ir Užsienio reikalų komiteto (URK) nariai susitiko su Lietuvoje dislokuotais NATO kariais (NATO pajėgų integravimo vieneto, JAV, Liuksemburgo, Portugalijos, Vokietijos). Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos kariai. Iš viso Seime svečiavosi apie 70 karių.

Seimo NSGK pirmininkas Artūras Paulauskas sakė, kad pagrindinis siekis buvo pagerbti NATO karius.

„Mūsų pagrindinis tikslas buvo pagerbti tuos karius ir mums atrodo, kad mes tą tikslą ir įgyvendinome“, – sakė A. Paulauskas.

Žurnalistų kalbinti kariai negailėjo pagyrų Lietuvai ir jos žmonėms.

„Jokių rūpesčių neturime, labai džiaugiamės tuo, kaip mus šiltai sutinka Lietuva. Esame čia jau keli mėnesiai ir netgi važiuojant traukiniu visi žmonės šypsosi, fotografuoja mus, džiaugiasi, kad mes čia esame“, – savo įspūdžiais pasidalino JAV atstovas Robertas Coonsas.

Teigiamų emocijų neslėpė ir Nyderlandų atstovas. „Lietuvoje jau esu šešis mėnesius, domimės Lietuvos istorija, Lietuvos miestais. Mane labai nustebino Lietuvos vaišingumas“, – sakė Djoewis Baltissenas.

Vokietijai atstovaujantis Hendrikas Kuckatas sakė, kad kariai laisvalaikiu mielai keliauja po Lietuvą, lanko Vilnių, Klaipėdą ir kitus miestus, čia atvyksta pasisvečiuoti ir jų šeimos, artimieji.

Seime vykusio susitikimo metu Lietuvoje dislokuoti NATO kariai susipažino su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo istorija, aplankė svarbiausias istorines Seimo sales ir Sausio 13-osios memorialą, diskutavo aktualiais saugumo ir gynybos klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.