Lietuvoje

2021.04.14 13:00

JAV Lietuvai perdavė prieštankinių granatsvaidžių už 10 mln. eurų

LRT.lt2021.04.14 13:00

Trečiadienį JAV Lietuvai perdavė prieštankinių granatsvaidžių M72 LAW, kurie atiteks Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariams, teigiama Lietuvos kariuomenės pranešime. Granatsvaidžių vertė – 10 mln. eurų

„Labai džiaugiuosi galėdamas šiandien būti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione kartu su JAV ambasadoriumi, Lietuvos kariuomenės vadu ir Lietuvos kariais. Dėkoju JAV – Lietuvos strateginei partnerei, už paramą vystant Lietuvos kariuomenės pajėgumus. JAV investicijos į mūsų pajėgumų stiprinimą rodo, kad Lietuva išlieka svarbiu JAV gynybos politikos prioritetu“, – ceremonijoje teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Lietuvos kariuomenė bus stipri tiek, kiek bus stiprus kiekvienas Lietuvos karys. Ne tik fiziškai ir dvasiškai, bet svarbu ir kokia ginkluote jis aprūpintas.

JAV suteikta parama lengvaisiais granatsvaidžiais reikšmingai sustiprino teritorinės gynybos vienetus, sustiprino jų kovinį pajėgumą, kaunamąją galią ir įgalino teritorinės gynybos pajėgas veikti užtikrintai, ryžtingai ir efektyviai. JAV parama stiprina karių savanorių gretas, sausumos pajėgas, Lietuvos kariuomenę ir taip užtikrina efektyvesnę gynybą bei priešo atgrasymą“,– perdavimo ceremonijoje sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

M72 LAW granatsvaidžiai papildys šiuo metu Lietuvos kariuomenėje pėstininkų naudojamų švediškų granatsvaidžių Carl-Gustav ir taip pat švediškų vienkartinių granatsvaidžių AT-4 arsenalą. M72 LAW yra mažesnio kalibro už šiuo metu kariuomenės naudojamus prieštankinius ginklus, taip pat turi mažesnį šūvio nuotolį, tačiau naujieji ginklai yra gerokai lengvesni ir kompaktiškesni, o šios charakteristikos yra ypatingai svarbios KASP karių naudojamai mūšio taktikai.

„Mūsų sąjungininkų amerikiečių perduota naujoji ginkluotė smarkiai padidins karių savanorių – lengvųjų pėstininkų skyrių ugnies galią. Naujųjų granatsvaidžių pramušamoji galia yra pakankamai didelė, kad 200–300 metrų atstumu efektyviai naikintų šarvuotą ir nešarvuotą techniką, bunkerius ir kitus lauko inžinerinius įtvirtinimus. Dėl nedidelio svorio ir greito paruošimo mūšiui ginklas patogus naudoti, vienas karys gali neštis daugiau nei vieną granatsvaidį. Naujaisiais granatsvaidžiais aprūpinsime pėstininkų ir žvalgų skyrius”, – kalbėjo KASP vadas plk. Dainius Pašvenskas.

Pasak KASP vado, Savanorių pajėgos rengia karius Lietuvos Respublikos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai, todėl pajėgoms labai svarbu efektyvi ginkluotė ir visapusiškas karių pasirengimas. Prieštankine ginkluote M72 LAW, kaip ir teorinėmis bei praktinėmis žiniomis, pajėgų karius remia JAV – tai puikus abipusio bendradarbiavimo ir abipusio pajėgų stiprinimo pavyzdys.

Granatsvaidžiai M72 LAW patikrinti kovinėmis sąlygomis JAV ir sąjungininkų pajėgų operacijose Irake ir Afganistane bei kitų karinių konfliktų metu. Šiuos ginklus naudoja apie 40 valstybių karių – JAV, JK, Kanada, Australija, Belgija, Izraelis, Danija, Suomija ir kitos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.