Lietuvoje

2013.03.19 12:29

Skalūnų dujų priešininkai prie Vyriausybės piešė kreidelėmis, vėliau patraukė Seimo link

ELTA 2013.03.19 12:29

Antradienį mitingą surengę skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos Lietuvoje priešininkai netoli Vyriausybės priėjimo spalvotomis kreidelėmis didelėmis raidėmis užrašė „Švarus vanduo ir žemė – mūsų“.

Antradienį mitingą surengę skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos Lietuvoje priešininkai netoli Vyriausybės priėjimo spalvotomis kreidelėmis didelėmis raidėmis užrašė „Švarus vanduo ir žemė – mūsų“.

Į protesto akciją susirinko apie šimtą žmonių. Jie laikė plakatus „Chevron“ žudo“, „Švarus vanduo – gyvybė“, „Nedarykime žemei skausmo“, „Gamtos žudymui - ne“ ir panašius. Per garsiakalbį kalbėję žemaičių bendruomenės atstovai sakė, kad žemaičiai turi laikytis kartu, ir tuomet niekas jų žemės neužgrobs, ragino žmones būti vieningus ir nepasiduoti.

Apie dešimt protestuotojų turėjo būgnus ir nuolatos juos mušė. Buvo skanduojama „Gėlas vanduo – Lietuva švari“ ir panašios skanduotės. Mitinguotojus stebėjo policija, tačiau neramumų išvengta.

Vėliau mitinguotojai, skanduodami ir mušdami būgnus, nuo Vyriausybės Gedimino prospektu pajudėjo Seimo link.

Mitingą „Stabdykime žemės ir vandens nuodytojus!“ rengė Tauragės, Šilutės, Šilalės, Klaipėdos rajonų bendruomenės, Tautos ateities forumas, Žaliųjų judėjimas, visuomeninės organizacijos.