Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.02 19:27

L. Linkevičius: Ukrainos saugumo užtikrinimas – svarbiausias Europos saugumo klausimas

LRT.lt 2016.06.02 19:27

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 2 dieną dalyvavo Vroclavo globaliame forume Lenkijoje, rašoma pranešime spaudai. Renginyje didžiausias dėmesys buvo skiriamas Europos politikos formavimui bei transatlantinių santykių stiprinimui. Forume dalyvauja politikai bei ekspertai iš Europos šalių bei JAV.

Kalbėdamas diskusijoje „Europos saugumo užtikrinimas“ (angl. Keeping Europe safe), L. Linkevičius pažymėjo, kad Europos Sąjunga ir NATO turi visais įmanomais būdais padėti Ukrainai sustiprėti ir atlaikyti patiriamą Rusijos politinį, karinį ir ekonominį spaudimą, nes nuo to priklauso visos Europos saugumas.

„Ukrainos saugumo užtikrinimas šiuo metu yra svarbiausias Europos saugumo klausimas“, – sakė ministras.

L. Linkevičius taip pat paragino laikytis platesnio požiūrio į Rusijai įvestų sankcijų vaidmenį.

„Sankcijos yra ne tik spaudimo priemonė Rusijai siekti taikaus konflikto Rytų Ukrainoje sureguliavimo, bet ir kaina už agresyvius veiksmus, kuriais pažeista tarptautinė teisė. Jeigu nesiimtume šių spaudimo priemonių, paskatintume Rusiją tęsti savo agresyvią politiką“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Renginio metu taip pat įvyko dvišalis susitikimas su Lenkijos Prezidento kanceliarijos valstybės sekretoriumi  Krzysztofu Szczerskiu. Buvo aptarti dvišaliai santykiai su Lenkija, pasirengimas NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, Rytų partnerystės iniciatyvos įgyvendinimas bei bendradarbiavimas energetikos srityje.

Vroclavo globalus forumas yra pagrindinė transatlantinė konferencija Lenkijoje, į kurią susirenka politikos ir verslo atstovai bei ekspertai. Renginio metu diskutuojama apie pagrindines transatlantines vertybes, demokratiją bei saugumo užtikrinimą. Konferencija organizuojama nuo 2010 m.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16