Lietuvoje

2016.06.02 16:25

Valstybės kontrolė: A. Landsbergienės ir „Lietuvos energijos“ sutartis buvo teisėta

BNS 2016.06.02 16:25

Auditą dėl jau nutrauktos „Lietuvos energijos“ įmonės „NT Valdos“ ir Karalienės Mortos mokyklos, kurią valdo konservatorių vadovo Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja Landsbergienė, preliminarios patalpų nuomos sutarties atlikusi Valstybės kontrolė pažeidimų nenustatė. Auditą dėl jau nutrauktos „Lietuvos energijos“ įmonės „NT Valdos“ ir Karalienės Mortos mokyklos, kurią valdo konservatorių vadovo Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja Landsbergienė, preliminarios patalpų nuomos sutarties atlikusi Valstybės kontrolė pažeidimų nenustatė.

Kaip rašoma Valstybės kontrolės ataskaitoje, 2015 metų rugsėjį pasirašyta ir šiemet nutraukta sutartis atitinka teisės aktus, įskaitant ir „NT Valdų“ veiklos tikslus. Auditorių teigimu, sutartyje numatyta nuomos kaina atitiko rinkos kainą.

„Preliminariojoje sutartyje nustatyta nuomos kaina už būsimas administracines patalpas atitiko komercinių patalpų rinkos apžvalgose nurodytą kainą. Tačiau pastebėjome, kad vystytas projektas nebuvo viešintas – toks reikalavimas nebuvo numatytas ir „NT Valdų“ vidinėse tvarkose“, – teigia Valstybės kontrolė.

Auditorių teigimu, nuo 2010 metų veikiančių „NT Valdų“ turto valdymo procesas užtruko – jo analizė pradėta 2012 metais, tačiau tik 2015 metų pabaigoje jis suskirstytas į laikytiną, gerintiną (nuomos atžvilgiu) ir parduotiną, o sprendimas parduoti nereikalingą turtą priimtas 2016 metais.

Seimo Antikorupcijos komisija valdančiųjų balsais yra nustačiusi, kad A. Landsbergienė, su bendrove „NT valdos“ pernai sudariusi preliminarią sutartį dėl naujos mokyklos statybos, siekė, kad „valstybės valdoma įmonė savo lėšomis sukurtų jos verslui reikalingą infrastruktūrą ir ją išnuomotų“.

Reaguojant į Seimo pavedimą, „NT Valda“ kovo pabaigoje nutraukė sutartį su A. Landsbergiene, o ši patvirtino, kad nereikalaus baudos, nors sutartis tai numato.

Pati A. Landsbergienė anksčiau žiniasklaidai teigė, kad dabartinių patalpų mokyklai nepakanka, tad su „NT Valdomis“ buvo derėtasi dėl jų išplėtimo. „NT Valdos“ už maždaug 7 mln. eurų būtų pastačiusi naują 8,1 tūkst. kvadratinių metrų pastatą ir išnuomojusi mokyklai.

2,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto kompleksą mokykla išsinuomojo 2013 metais, mokant maždaug 3 eurus už kv. metrą.