captcha

Jūsų klausimas priimtas

Politinė reklama per televiziją sutrumpės trečdaliu

Nuo 90 iki 30 sekundžių Seimas sutrumpino minimalią leistiną agitacinių siužetų, rodomų per televiziją rinkimų (referendumo) agitacijos kampanijos etapu, trukmę. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Minėtuose siužetuose politinės kampanijos dalyviai informuoja apie politinę programą arba pasisako aktualiais visuomenei klausimais. 

Už tokias Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 79, susilaikė 5 Seimo nariai. 

Tikimasi, kad siužetų minimalios trukmės sutrumpinimas politinėms partijoms leis taupiau, bet efektyviau naudoti turimas lėšas politinės reklamos sklaidai rinkimų (referendumo) agitacijos kampanijos etapu.

Mažas sumas partijoms bus galima aukoti ir telefonu bei internetu
 
Seimas, priėmęs Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisas, supaprastino mažų aukų priėmimo tvarką, patikslino aukotojo pajamų ir turto deklaravimo reikalavimus bei nustatė atsakomybę telekomunikacijų bendrovėms, teikiančioms mažų aukų surinkimo paslaugą, už tvarkos pažeidimus.

Parlamentarai aiškiau reglamentavo mažų (iki 40 litų) aukų supaprastintą priėmimo, apskaitos ir paviešinimo tvarką. Mažas aukas savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams bus galima aukoti telefonu, internetu, banko pavedimu ir kitomis priemonėmis, leidžiančiomis politinės kampanijos finansavimo kontrolę vykdančioms institucijoms nustatyti aukotoją. Telefonu mažas aukas skirti turės teisę tik paslaugų teikimo sutartį su telekomunikacijų bendrove sudarę fiziniai asmenys.

Seimas taip pat nusprendė tikslinti aukotojų turto ir pajamų deklaravimo tvarką, nustatant, kad asmuo turto ir pajamų deklaraciją teiktų tik iki aukos suteikimo, tam, kad iždininkas galėtų įsitikinti, ar aukos dydis atitinka įstatyme nustatytus apribojimus. Iki šiol asmuo, aukojantis politinės kampanijos dalyviui, turto ir pajamų deklaracijas turėjo pateikti du kartus - prieš suteikdamas auką ir po aukos suteikimo.
 
Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...