Lietuvoje

2016.06.02 14:46

Lietuvoje – didžiausios tarptautinės karo pratybos per penkmetį

ELTA2016.06.02 14:46

Lietuvoje prasideda ir birželio 6–21 dienomis vyks didelio masto tarptautinės pratybos „Geležinis Vilkas 2016“ („Iron Wolf 2016“), kuriose iš viso dalyvaus 5 tūkst. karių, iš kurių – 2 tūkst. sąjungininkų iš šešių NATO šalių – Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos. Tai bus didžiausios tarptautinės karo pratybos per penkmetį. 

„Toks karių kiekis Lietuvoje yra puikus pavyzdys to, kaip kalbos ir planai virsta realiais veiksmais. Šios pratybos yra neįkainojama profesinė patirtis mūsų kariams, nes ji didins jų gebėjimą veikti savo šalies teritorijoje tiek savarankiškai, tiek ir drauge su sąjungininkais. Šios sąlygos yra vienos svarbiausių siekiant sėkmingai pasiruošti ginkluotai šalies gynybai. Be to, pratybos yra labai svarbios ir informacine, tai yra atgrasymo prasme“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje pristatydamas pratybas sakė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.

Pasak jo, per 5–7 metus tai yra vienos iš didžiausios pratybų. Šios pratybos yra tarptautinių pratybų „Kardo kirtis 2016“ („Saber Strike 2016“), šiuo metu jau vykstančių Baltijos šalyse, dalis. Trečiadienį prasidėjo pirmasis pratybų „Geležinis Vilkas 2016“ etapas – užsienio karių ir technikos perdislokavimas į pratybų vietas Lietuvoje, jau atvyksta pirmieji Danijos, Vokietijos kariai.

Iki birželio 11-osios beveik kiekvieną dieną Lietuvos oro uostais, geležinkeliais, keliais, jūrų uoste bus gabenama karinė technika, atvyks sąjungininkų kariai. Numatoma, kad pratybose dalyvaus 6 vienetai savaeigės artilerijos PzH2000, šarvuočiai M113 ir Stryker, tankai Leopard A5, pėstininkų kovos mašinos „Piranija“, kita technika. Tarp karinės įrangos – ir bombonešis, kuris per pratybas atliks paramos iš oro funkciją. Technikai judant per Lietuvą, ją ir naudojamą ginkluotę apžiūrėti ir su pratybos dalyvaujančiais kariais galės pabendrauti ir šalies gyventojai.

Karinės pratybos vyks ne tik Generolo Silvestro Žukausko (Švenčionių r.), Gaižiūnių (Jonavos r.) poligonuose, bet ir civiliniuose keliuose ir teritorijose – Kėdainių, Kauno ir Jonavos rajonuose. Tam derinami leidimai, pasirašytos sutartys su privačių valdų savininkais.

Pasak Sausumos pajėgų vado generolo majoro A. Leikos, tai , kad ryžtą prisijungti prie šių pratybų pareiškė net šešių NATO šalių kariai rodo, kad geopolitinės situacijos pokyčius ir Lietuvos reiškiamą susirūpinimą dėl saugumo situacijos regione NATO šalys supranta vis geriau ir vieningiau. Aktyvus JAV įsitraukimas į pratybas mūsų regione ir parama demonstruoja strateginio Lietuvos partnerio įsipareigojimų laikymąsi. Strateginę partnerystę Europoje ir aiškų saugumo situacijos vertinimą rodo gausiai dalyvaujančios Vokietijos pajėgos.

„Kasmet augantis pratybų skaičius ir sąjungininkų jose dalyvavimas demonstruoja Velso viršūnių susitikime priimtų sprendimų įgyvendinimą ir siunčia aiškią žinią apie aljanso tvirtumą, įsipareigojimų vykdymą ir pajėgumus“, – teigė A. Leika.

Nors kasmet dalyvaujantis vis didesnis karių skaičius reikalauja didesnių poligonų, tačiau, pasak Sausumos pajėgų vado, Lietuva kaip priimančioji šalis su šiuo iššūkiu susitvarkys, užtikrins paramą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.