Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.02 14:25

Projekto „Misija Sibiras`16“ galutinėje komandoje – ir A. Tapinas

ELTA 2016.06.02 14:25

Projekto „Misija Sibiras“ organizatoriai paskelbė galutinę šių metų „Misija Sibiras“ komandą, kuri į lietuvių tremties vietas Igarkoje, Rusijos Federacijoje, išvyks liepos 17-tą – Pasaulio lietuvių vienybės dieną.

Komandoje 16 narių: Andrius Tapinas, Airida Narkutė, Arnas Zmitra, Arnoldas Fokas, Ingrida Meškinytė, Justina Bezaraitė, Karolina Tamašauskaitė, Karolis Žemaitis, Krista Sabaitytė, Lukas Jankūnas, Lukas Paltanavičius, Martynas Grašys, Monika Lukoševičiūtė, Simonas Jazavita, Ugnė Karaliūnaitė ir Vaidotas Steponavičius.

Paskelbę atranką į 2016-ųjų metų ekspediciją, jos organizatoriai sulaukė daugiau nei 800 norinčiųjų tapti projekto dalyviais. Iš jų 76 asmenys buvo atrinkti į bandomąjį žygį.

Praėjusį savaitgalį bandomojo žygio dalyviams teko įveikti 50 kilometrų, keliaujant paupiais, kalvomis ir pelkėmis. Svarbus čia buvo ne tik atstumas, bet ir nuveikti darbai. Bandomojo žygio dalyviai, kartu su „Macevos“ organizacija skaitmenizavo ir atkūrė senąsias žydų kapines Trakuose. Buvo sutvarkytos ir karaimų kapinaitės.

Bandomojo žygio dalyviams įveikus numatytą atstumą, kitas iššūkis laukė projekto organizatorių, mat jiems iš 76 norinčiųjų dalyvauti reikėjo atrinkti galutinę 16-os žmonių komandą.

„Bandomajame žygyje buvo svarbus ne tik fizinis dalyvių pasiruošimas, bet ir jų gebėjimas būti komandos dalimi. Tad kartu su dalyviais žygyje siekėme pastebėti ne stipriausius, o geriausiai bendradarbiauti gebančius žmones“, – sakė projekto organizatorius, labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Ignas Rusilas.

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ įgyvendinamo projekto „Misija Sibiras“ metu jauni žmonės vyksta į apleistas Sibiro vietoves susitikti su dar ten tebegyvenančiais lietuvių tremtiniais ir sutvarkyti apleistų kapaviečių. Nuo 2006 m. savo norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 11 000 jaunų žmonių, suorganizuota 14 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai ekspedicijų fotografijų parodų, sukurti dokumentiniai filmai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi