Lietuvoje

2021.04.14 18:49

Eksperimentas – įkalinimo įstaigose maistą gamina nuteistieji

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.14 18:49

Kauno tardymo izoliatoriuje imtasi eksperimento. Atsisakius maisto tiekėjų, prie puodų pamainomis dirba dešimt nuteistųjų ir dvi virėjos. Taip tikimasi pagerinti maisto kokybę ir sutaupyti. Jei projektas pasiteisins, nuteistieji maistą turėtų pradėti gaminti ir kitose laisvės atėmimo vietose.

Kauno tardymo izoliatoriaus virtuvėje jau savaitę maistą ruošia nuteistieji, prižiūrimi virėjų. Likus valandai iki vidurdienio, puoduose garuoja beveik 300 porcijų.

„Šiandien bus galvijų širdys, ryžių sriuba su pomidorų padažu ir kvietinių kruopų košė“, – dienos meniu pristato vardo viešinti nenorėjęs nuteistasis. „Patinka man šitas darbas, anksčiau nieko panašaus nesu dirbęs ir maistas dabar geresnis“, – sakė Kauno tardymo izoliatoriaus virtuvėje dirbantis vyras.

Eksperimentas Kauno tardymo izoliatoriuje: atsisakius maisto tiekėjų, virtuvėje įdarbinti nuteistieji

Virtuvėje iš viso įdarbinta 10 nuteistųjų, darbą organizuoja dvi virėjos. Meniu sudaromas mėnesiui.

„Šiandien pietums vienam asmeniui teks 100 gramų mėsos, po 400 gramų sriubos, nedirbantiems vyrams. Dirbantiems daugiau – 500 gramų. Turime ir 20 moterų, viena laukiasi, jai maisto daugiau“, – porcijas pristato virėja Eima Vaškevičė.

Tikisi sutaupyti

Gaminti maistą ūkio būdu nuspręsta pasibaigus sutarčiai su maitinimą anksčiau organizavusia įmone „Niklita“. Ji tardymo izoliatoriuje daugelį metų vis laimėdavo viešųjų pirkimų konkursus. Prognozuojama, kad pradėjus gaminti patiems, sumažės gamybos kaštai, maitinimas atsieis pigiau. Iki šiol vienam asmeniui per dieną buvo išleidžiama 3,90 eur.

„Paskaičiuota, kad per dieną vienam laikomam asmeniui sutaupysime apie 90 centų. Tai per metus sudarys apie 100 tūkstančių eurų. Toks maitinimo būdas turėtų būti ekonomiškesnis“, – apie bandomąjį projektą pasakoja Kauno tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotoja Rasa Kazėnienė.

Anot jos investicijų, maistą pradedant gaminti patiems, daug nereikėjo.

„Virtuvė, jos įrengimai, prietaisai Kauno tardymo izoliatoriuje įrengti jau anksčiau. Mes patalpas ir įrangą nuomodavome maisto tiekėjams. Dabar nusprendus šios veiklos imtis patiems, reikėjo įsigyti tik paprastas smulkmenas. Investicijos siekė tik apie kelis tūkstančius eurų“, – sakė R. Kazėnienė.

Gerins kokybę

Patiems pradėjus gaminti maistą, viliamasi pagerinti ir jo kokybę. Nuteistieji ir suimtieji ne kartą skundėsi dėl prasto maitinimo.

„Būdavo mėsos kotletai, tai jie tik vadindavosi mėsos kotletais, nes iš tikrųjų ten buvo vien duona, o ne mėsa. Žuvis labai prastos kokybės. Dabar tikrai daug geriau, gal tikrai dabar deda visus produktus, kurie priklauso, nebetaupo ir mėsos kotletuose atsirado“, – pasakoja ne vienerius metus tardymo izoliatoriuje bausmę atliekantis Leonas.

„Anksčiau reikėdavo ir patiems nusipirkti savo, trūkdavo prieskonių, skonio. Dabar valgom kaip kavinėje. Man skaniausia žuvis. Tikrai jau buvau pasiilgęs žuvies. Balta, gera žuvis su prieskoniais. Skanu“, – sako maistą iš virtuvės po kameras išvežiojantis Vaidas.

Svarstys dėl kitų įstaigų

Jei bandomasis nuteistųjų maitinimo projektas Kauno tardymo izoliatoriuje pasiteisins, atsisakyti tiekėjų ir maistą gaminti patiems bus bandoma ir kitose laisvės atėmimo vietų įstaigose. Anot Kalėjimų departamento vadovo Virginijaus Kulikausko, vertinant projektą bus analizuojamos ekonominės sąnaudos, maisto kokybė.

„Pradėjus maistą gaminti pačioms įstaigoms ne mažiau svarbus išvengimas galimų verslo subjektų manipuliacijų. Buvę atvejų, kai sutarties vykdymo metu būdavo pateikiamos pretenzijos, kad reikia kelti kainą dėl pasikeitusių rinkos sąlygų ir panašiai, ne visada mes sutikdavome su šituo“, – sako V.Kulikauskas.

Nuo gegužės vidurio ūkio būdu, į darbą įtraukiant ir nuteistuosius, maistą ketinama gaminti ir Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt