Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.01 23:21

„Adamkiados“ sporto šventėje varžėsi 25 mokyklų moksleiviai

Alytaus rajono Butrimonių gimnazija tęsia Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo tradiciją – organizuoja mokinių sporto ir meno šventę. Jėgas sporte išbandė A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų Lietuvos mokyklų moksleiviai.

Antrą kartą vykstančioje „Adamkiada“ vadinamoje šventėje dalyvauja moksleiviai iš 25 Lietuvos mokyklų – visas jas 15 metų globojo ir rėmė A. Adamkienės labdaros ir paramos fondas.

Butrimonių gimnazija prieš porą metų perėmė fondo veiklos tradicijas, gimnazijoje įkūrė fondo veiklos ir atminties muziejų.

„Jo ekscelencija, mūsų gerbiamas Valdas Adamkus labai gražius žodžius pasakė mūsų mokykloms ir palinkėjo, kad šita šventė kuo ilgiau išliktų, ir mes norime lygiuotis į mūsų prezidentą Valdą Adamkų, jo sportinius pasiekimus ir ne tik“, – sako Pasvalio r. Vaškų gimnazijos direktorė Dalia Remeikienė.

Šioje „Adamkiadoje“ dalyvauja daugiau nei 400 dalyvių. Sporto rungtys pasirinktos neatsitiktinai.

„Būtent prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje kultivuotas sporto šakas propaguoti. Tai yra trumpo nuotolio bėgimas, estafetinis bėgimas, šuolis į tolį, šiemet įtraukėme ir futbolą, turime ir dailės plenerą“, – vardija Alytaus r. Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis.

„Mano supratimu, tai yra kelias, kuriuo mes turime eiti su jaunimu. Ne vien tik dejuoti, kad jaunimas nesidomi niekuo, jaunimas apleidžia Lietuvą. Štai yra geras pavyzdys, aš esu labai nustebintas ir maloniai  nuteiktas, kad 25 mokyklos atstovauja tokiame susibūrime, kur yra proga ne tik pasivaržyti, bet ir pabendrauti“, – džiaugiasi kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

„Adamkiados“ nugalėtojai apdovanoti taurėmis ir kitais prizais, jiems įteiktos prezidento V. Adamkaus knygos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi