Lietuvoje

2016.06.01 20:03

Premjeras: mūsų visų pareiga rūpintis, jog kiekvienam vaikui Lietuvoje būtų gera gyventi

ELTA2016.06.01 20:03

Tarptautinė vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, Vyriausybės rūmuose vyko „NVO vaikams konfederacijos“ rengiamas ir Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus globojamas renginys „Vaikų žvaigždynas“. Šventės metu, kurioje dalyvavo gausus būrys vaikų iš globos namų ir socialinės rizikos šeimų, premjeras už aktyvų darbą vaikų gerovei įteikė padėkas jų mokytojams, socialiniams darbuotojams ir savanoriams.

„Šiandien, birželio 1-ąją, Lietuva kartu su kitomis šalimis mini Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Ši diena – tai priminimas visiems, kad Jūs, vaikai, kaip ir suaugusieji, turite savo teises, o visuomenė privalo jas gerbti. Tik gerbdami ir saugodami savo vaikus, mes galime sukurti draugišką, atjaučiančią, humanišką visuomenę, mūsų visų šviesią ateitį“, – sakė vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas priminė, kad prieš 21 metus Lietuva ratifikavo Vaiko teisių konvenciją ir taip prisiėmė pareigą laikytis jos nuostatų – teikti vaikams reikalingą apsaugą ir globą. „Mums svarbu, kad vaikai gyventų su mama ir tėčiu, o jei taip nutiko, kad jų neturi, privalome sudaryti jiems kuo artimesnę šeimai aplinką pas globėjus, kitoje šeimynoje ar globos namuose“, – teigė premjeras ir pabrėžė, kad mūsų visų pareiga rūpintis, jog kiekvienam vaikui Lietuvoje būtų gera gyventi.

„Turbūt labiausiai mes esame įsipareigoję Jus mylėti ir tyliai mintyse prašyti, kad būtumėte sveiki ir laimingi. Mums rūpi, kad šalia Jūsų būtų mylintys, suprantantys ir padėti galintys žmonės“, – vyriausybės spaudos tarnybos pranešime cituojamas A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas padėkojo organizacijoms ir jų savanoriams, kurie prisideda kuriant saugią vaikystę ir rūpinasi apleistaisiais. Nominacijas „Geriausias vaiko draugas“ premjeras įteikė „Skalvijos“ kino centro direktorei Vilmai Levickaitei, Vilniaus miesto vicemerui Gintautui Paluckui, Aukščiausiojo Teismo teisėjai Janinai Stripeikienei, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorei Venetai Veršulytei ir Vilniaus specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro „Viltis“ direktorei Augienei Vilūnienei.

Padėkomis už nuoširdų darbą apdovanoti nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai, dirbantys vaiko gerovės srityje: pati „NVO vaikams konfederacija“, skėtinė organizacija, vienijanti 80 NVO; jos valdybos pirmininkė Giedrė Žilinskienė ir direktorė Elena Urbonienė; vaikų darželio „Nendrė“ direktorė Danutė Mituzienė; Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Vilniaus Viltis“ pirmininkė Birutė Šapolienė; J. Ivaškevičiaus jaunimo mokyklos direktorė Vajonė Strimaitienė; Vaikų laikinosios globos namų „Atsigręžk į vaikus“ direktorė Sigita Ignatovičienė, Labdaros ir paramos fondo „Žiburys“ direktorė Kristina Stepanova.

Baigiantis renginiui Ministras Pirmininkas A. Butkevičius kartu su šventės dalyviais ir miestiečiais Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje paleido balionus su vaikų svajonėmis ir norais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt