Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.01 15:19

Etikos sargai: R. Juknevičienė parodė nepagarbą himnui

ELTA 2016.06.01 15:19

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nustatė, kad Seimo narė konservatorė Rasa Juknevičienė pažeidė Lietuvos Respublikos valstybės himno įstatymo nuostatas ir Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintus pagarbos žmogui ir valstybei, padorumo ir pavyzdingumo principus.

Todėl trečiadienį posėdžiavę etikos sargai rekomendavo parlamentarei ateityje vengti elgesio, rodančio nepagarbą Lietuvos valstybės simboliams ir kenkiančio Seimo institucijos reputacijai ir autoritetui.

Į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl R. Juknevičienės elgesio kreipėsi „tvarkietis“ Petras Gražulis. Savo kreipimesi jis nurodė, kad šių metų vasario 25 d. neeilinės sesijos baigimo proga Seimo salėje Seimo narė R. Juknevičienė giedamo Lietuvos valstybės himno metu neva demonstratyviai užtraukė Tarybų Lietuvos himną.

Tuo tarpu R. Juknevičienė balandžio mėnesį komisijai pateiktame paaiškinime tai paneigė. „Seimo salėje „neužtraukiau“ Tarybų Lietuvos himno. (...) Posėdžių salę palikau kartu su visa Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, valdantiesiems neteisėtai pabaigus sesiją ir pradėjus giedoti Lietuvos Respublikos himną“.

Dėl nepagarbos Lietuvos valstybės himnui etikos sargų akiratyje atsidūrė ir kiti konservatorių frakcijos nariai.

Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija nustatė, kad Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai, išskyrus Seimo narius Vidą Mariją Čigriejienę ir Arimantą Dumčių, šių metų vasario 25 d., išeidami iš Seimo posėdžių salės parlamentarams pradėjus giedoti Lietuvos valstybės himną, parodė nepagarbą Lietuvos valstybės himnui. Etikos sargų vertinimu, jie pažeidė Valstybės himno ir Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatas, todėl jiems rekomenduota „ateityje vengti elgesio, rodančio nepagarbą Lietuvos valstybės simboliams ir kenkiančio Seimo institucijos reputacijai ir autoritetui“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16