Lietuvoje

2016.06.01 15:01

R. Kurlianskiui skirtas 25 tūkst. eurų užstatas

BNS2016.06.01 15:01

Teismui nesutikus pratęsti politine korupcija įtariamo „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio suėmimo termino, tyrimui vadovaujantis prokuroras Justas Laucius paskyrė jam kitas kardomąsias priemones.

R. Kurlianskiui paskirtas namų areštas, jis pasirašė rašytinį pasižadėjimą neišvykti, gavo asmenų, su kuriais negali bendrauti, sąrašą ir sumokėjo 25 tūkst. eurų užstatą.

„Jam paskirtas 25 tūkst. eurų užstatas, namų areštas, pasižadėjimas neišvykti ir uždrausta susitikti su įtariamajam nurodytais asmenimis“, – BNS trečiadienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Ji nedetalizavo sąraše nurodytų asmenų, tačiau viešai skelbta, kad R. Kurlianskiui uždrausta bendrauti su buvusiu Liberalų sąjūdžio lyderiu Eligijimu Masiuliu ir „MG Baltic“ prezidentu Dariumi Mockumi.

R. Kurlianskis antradienį buvo paleistas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo po 20 dienų trukusio suėmimo.

Generalinė prokuratūra taip pat sureagavo į antradienį „Lietuvos ryto“ televizijoje paskelbtą advokatų informaciją apie R. Kurlianskio paleidimą, pavadindama ją „akivaizdžiai tendencingais ir visuomenę klaidinančiais teiginiais (...), tuo formuojant nepagrįstą neigiamą nuomonę apie šiam ikiteisminiam tyrimui vadovaujantį prokurorą“.

R. Kurlianskio advokatas Romualdas Mikliušas antradienį televizijai sakė, kad verslininko paleidimas buvo uždelstas, siekiant paskirti jam naujas kardomąsias priemones.

„Jis (prokuroras), atsižvelgdamas į teismo nutartį, nutarė skirti papildomas kardomąsias priemones – papildomai prie to, ką nutarė teismas, paskirti piniginį užstatą, rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir draudimą bendrauti su visa eile asmenų. Tam reikėjo laiko, reikėjo surašyti nutarimą, jį įteikti, įteikti užstato davėjui ir panašiai“, – teigė R. Mikliušas.

„Spėju, kad trūko laiko, dėl to buvo paprašyta Lukiškių kalėjimo tarnautojų, kad šiek tiek atidėtų paleidimą. Bendravom su įskaitos skyriaus darbuotojais, jie kategoriškai buvo pasakę, kad bus paleistas apie 13 val., tačiau vėliau pasakė: „Gavome komandą visa tai prilaikyti“, – sakė jis.

Gegužės 12 dieną sulaikytas R. Kurlianskis įtariamas papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi. Teisėsauga įtaria, kad jis perdavė 106 tūkst. eurų kyšį tuometiniam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui ir per Seimo narį „darbietį“ Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius.

R. Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt