Lietuvoje

2016.06.01 14:32

D. Grybauskaitė kol kas nevertina į skandalus įsivėlusių politikų veiksmų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.06.01 14:32

Prezidentė teigia, jog, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, ji negali vertinti veiksmų politikų, įsivėlusių į korupcijos skandalus. 

Pasak Dalios Grybauskaitės, tai, kad vyksta politinės sistemos apsivalymas, yra gerai. Ji ragina visus, nepaisant politinių skandalų, eiti į rinkimus, nes tik taip, anot šalies vadovės, bus galima iš politikų pareikalauti, kad jie ne vogtų, o dirbtų žmonėms. 

Įtarimai kyšininkavimu, prekybos poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu pareikšti buvusiam Liberalų sąjūdžio vadovui Eligijui Masiuliui. Pirmadienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) krėtė ir darbo partijos vicepirmininko Vytauto Gapšio namus bei darbo kabinetą Seime. Jis kol kas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

„Tai, kad mes po 26 metų ir iki šiol mėginame išsivalyti nuo korupcijos, tai yra gerai. Kaip baigsis – tebūnie likimas parodys. Teisėsauga turi atlikti savo darbą. Mes visi turime išlikti reiklūs mūsų renkamiems politikams, tam, kad būtų galima ir po rinkimų reikalauti atskaitomybės, ir ta kartelė negali būti nuleista. Taigi, manau, kad žmonės visada turės iš ko rinktis, nes su pasirinkimu ateina ir galimybė pareikalauti atsakomybės, to ir linkiu. Nelinkiu niekam likti pasyviems, rinkimai yra mūsų galimybė apsispręsti. Neleiskime niekam to daryti už mus, eikime į rinkimus ir reikalaukime, kad ne vogtų, o dirbtų žmonėms“, – sako prezidentė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.