Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.01 11:51

URM atstovas su JAV Kongreso patarėjų delegacija aptarė saugumo situaciją regione

LRT.lt 2016.06.01 11:51

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Andrius Krivas birželio 1 dieną Vilniuje susitikęs su JAV Kongreso narių patarėjų delegacija aptarė aktualius dvišalius klausimus, saugumo situaciją regione ir pasaulyje, Lietuvos ir regiono saugumo užtikrinimo priemones ir sąjungininkų paramą šioje srityje. Susitikimo metu taip pat buvo skirta dėmesio situacijai Ukrainoje ir kitose Rytų partnerystės šalyse, energetinio ir informacinio saugumo klausimams.

A. Krivas dėkojo už JAV lyderystę įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones regione ir akcentavo poreikį pereiti nuo saugumo užtikrinimo prie atgrasymo priemonių, kurioms įgyvendinti reikalingas didesnis ir nuolatinis JAV bei sąjungininkų pajėgų buvimas regione. Daug dėmesio, kaip rašoma pranešime spaudai, skirta artėjančiam NATO valstybių vadovų susitikimui Varšuvoje ir NATO pasirengimui greitai reaguoti į kylančias krizes.

JAV Kongreso patarėjų delegacija Lietuvoje lankosi gegužės 29–birželio 3 d.  Seimo ir Užsienio reikalų ministerijos kvietimu. Vizito metu JAV Kongreso administracijos pareigūnai taip pat susitiks su Krašto apsaugos ministerijos vadovybe, Seimo Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų ir Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės vadovais ir nariais, Prezidentės patarėjais, dalyvaus apskritojo stalo diskusijose Rytų Europos studijų centre, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre.

JAV Kongreso administracijos pareigūnai jau aplankė Suskystintų gamtinių dujų terminalą, pagal JAV studijų modelį Klaipėdoje veikiantį LCC tarptautinį universitetą, susitiko su bendrovės „Klaipėdos nafta“ ir Klaipėdos uosto vadovybe, dalyvavo diskusijoje su energetikos ekspertais. Vizito metu JAV kongreso patarėjai taip pat apsilankė bendrovėje „Achema“ Jonavoje, Rukloje susitiko su Lietuvos ir JAV kariais.

Pagal nusistovėjusią tradiciją JAV Kongreso patarėjų vizitai į visas Baltijos šalis rengiami kas dvejus metus. Praėjusiais metais JAV Kongreso patarėjų vizitą Lietuva rengė kartu su Latvija ir Estija, o šiais metais aštuonių pareigūnų delegacija lankosi tik Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi