Lietuvoje

2016.06.01 10:58

Kariuomenės sraigtasparniai padėjo lokalizuoti gaisrą Pabalių durpyne

LRT.lt2016.06.01 10:58

Birželio 1 d. pirminiu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) prie VRM vertinimu gaisras Pabalių durpyne (Šiaulių r.) lokalizuotas ir šiuo metu kariuomenės poreikio nei karių, nei sraigtasparnių pagalbai gaisrui gesinti nebėra. Tačiau PAGD prašymu pagalbai skirti kariuomenės pajėgumai lieka budėjime ir yra pasirengę nedelsiant teikti pagalbą, jei jos prireiktų, praneša Krašto apsaugos ministerija. 

Trečiadienį nuo ryto gaisro gesinti į tarnybą buvo pašaukti 40 karių savanorių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės, kurie pagal taikos meto užduočių planą buvo pasirengę teikti pagalbą PAGD atstovams. Kariai savanoriai nuo užduoties atleisti, bet ir toliau lieka budėjime ir pasikeitus situacijai būtų aktyvuoti. Sraigtasparnių įgula taip pat lieka toliau budėti, į situacijos pasikeitimus prireikus reaguos nedelsiant.

Antradienį  Šiaulių r., ties Rėkyvos ežeru, Pabalių durpyne kilus gaisrui jam gesinti į pagalbą buvo išsiųstas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su gesinimo kriauše. Gesinimo darbus sraigtasparnio įgula, pradėjo apie 18 val.  

Vėliau gaisrui gesinti buvo pasitelkti du Lietuvos kariuomenės oro pajėgų sraigtasparniai MI-8 su gesinimo kriaušėmis. Per daugiau kaip 2 valandas trukusią gesinimo operaciją buvo išpilta apie 40 vandens kriaušių – daugiau kaip 72 tūkst. litrų vandens.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.