Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.31 18:35

Didžiosios Britanijos policija bando uždrausti lietuvių šventę Londone

BNS 2016.05.31 18:35

Didžiosios Britanijos policija bando uždrausti rengti lietuvių Didžiųjų Joninių šventę Londone po pranešimų apie „labai girtų“ maždaug tūkstančio jos dalyvių siautėjimą per praėjusį metų renginį, rašo svetainė www.standard.co.uk.

Pasak pareigūnų, pernai per šią šventę vaikams pavojų kėlė tiesiog „ant pikniko paklotų“ griuvinėjantys girti vyrai.

Remiantis Redbridžo tarybai pateiktu policijos raportu, moterys ir vaikai buvo priversti trauktis iš kelio, kad išvengtų sužeidimų.

Per vieną incidentą vienam tėvui, kuris bandė nustumti prisigėrusį ir ant jo vaiko per peštynes vos neužvirtusį vyrą, buvo išmuštas dantis, sakoma raporte.

Dar vienas vyras buvo suimtas dėl užpuolimo, kai, kaip įtariama, puolė prie policijos pareigūnės ir pabučiavo jai į žandą.

Renginiui pasibaigus, bemaž 1 tūkstantis „labai girtų“ žmonių liko klajoti po Heino miško parką, kai kurie jų buvo „triukšmingi ir agresyvūs“.

Lietuvių šventę Londone lietuviai rengia Joninių proga.

Pernai tokiame renginyje, nepaisydami liūties, dalyvavo apie 6 tūkst. žmonių, o šiemet birželio 25-osios šeštadienį jų gali būti arčiau 10 tūkst., jei viskas vyks kaip planuota.

Tačiau renginio, pavadinto „We Can FFeel“, organizatorių laukia policijos nepritarimas prašymui, įteiktam Redbridžo miesto tarybai.

Policija tvirtina „nepasitikinti“ rengėjais dėl pernai turėtų rūpesčių ir ragina visai blokuoti šiųmetinę šventę.

„Renginyje buvo daug šeimų su vaikais, dėl girtųjų jiems kilo pavojus“, – sakė policijos rašte miesto tarybai policijos atstovas Karolis Puidokas.

„Vietomis neblaivūs vyrai imdavo muštis, griuvinėjo ant pikniko patiesalų, moterys ir vaikai turėjo bėgti šalin nuo jų, kad išvengtų sužeidimų“, – nurodė K. Puidokas.

„Baigiantis renginiui, apie pusė tūkstančio ar net tūkstantis paskutinių išeinančių dalyvių buvo smarkiai girti, – sakė policininkas. – Daugelis buvo draugiški, bet minioje buvo ir triukšmadarių bei agresyvių elementų“.

„Policija yra prieš šį šventės rengimą, nes mes netikime, kad rengėjai laikysis leidimo sąlygų. Todėl gali kilti rimtų pasekmių viešajam saugumui“, – pridūrė K. Puidokas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi