Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.31 15:30

Teismas: licencija buvusiam Ūkio banko auditoriui panaikinta teisėtai

LRT.lt 2016.05.31 15:30

Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo administracinę bylą pagal buvusio „Deloitte Lietuva“ auditoriaus Sigito Babarsko skundą Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai bei Lietuvos auditorių rūmams. Jo esmė – drausminės nuobaudos skyrimas ir sprendimo panaikinti auditoriaus vardą panaikinimas. Teismas atmetė šį skundą kaip nepagrįstą. 

Buvęs audito įmonės „Deloitte Lietuva“ auditorius S. Babarskas prašė teismo panaikinti Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos direktoriaus įsakymu dėl reikšmingų Ūkio banko 2011 metų atskirų ir konsoliduotųjų finansinių ataskaitų atlikto audito trūkumų skirtą drausminę nuobaudą. Taip pat – panaikinti Lietuvos auditorių rūmų prezidiumo nutarimą panaikinti pareiškėjui auditoriaus vardą, auditoriaus pažymėjimo galiojimą ir išbraukti iš auditorių sąrašo, rašoma Vilniaus apygardos administracinio teismo pranešime spaudai. 

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, kuriai pirmininkavo teisėja Rasa Ragulskytė-Markovienė,  išnagrinėjusi administracinę bylą padarė išvadą, kad S. Babarskui drausminė nuobauda skirta teisėtai. Dėl šios priežasties nėra pagrindo naikinti ir Lietuvos auditorių rūmų prezidiumo neeiliniame posėdyje priimtą nutarimą panaikinti pareiškėjui auditoriaus vardą ir jo auditoriaus pažymėjimo galiojimą bei išbraukti jį iš auditorių sąrašo. 

Teismas sprendime pažymi, kad pareiškėjas neatliko privalomų 220-ajame tarptautiniame audito standarte „Finansinių ataskaitų audito kokybės kontrolė“ reglamentuotų audito procedūrų, todėl pažeidė Audito įstatymo reikalavimus ir atitinkamas Buhalterių profesionalų etikos kodekso nuostatas. 

„Viešai paskelbta auditoriaus išvada apie AB Ūkio bankas 2011 metų atskiras ir konsoliduotąsias finansines ataskaitas, kuri buvo parengta nesilaikant teisės aktų reikalavimų, turėjo reikšmingą įtaką AB Ūkio bankas finansinių ataskaitų vartotojams“, – rašoma teismo sprendime. 

Nustatęs, kad auditorius S. Babarskas neatliko jam, kaip užduoties partneriui, privalomų procedūrų, teismas konstatuoja, kad nėra pagrindo vertinti, ar AB Ūkio banko 2011 metų atskiros ir konsoliduotosios finansinės ataskaitos visais reikšmingais atžvilgiais teisingai atspindi banko ir grupės finansinę būklę, pasibaigusių metų veiklos finansinius rezultatus ir pinigų srautus. Teismo nuomone, auditorius S. Babarskas, neatlikęs privalomų procedūrų, audito ataskaitos apskritai negalėjo pasirašyti, rašoma pranešime spaudai. 

Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant apeliacinį skundą tiesiogiai šiam teismui arba per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi