Lietuvoje

2016.05.31 11:34

Nacionaliniam vėžio institutui dovanotas ultragarso aparatas paspartins diagnostiką

LRT.lt 2016.05.31 11:34

Nacionalinį vėžio institutą (NVI) pasiekė dovana – naujas „GEHC Logiq F6“ ultragarso aparatas, skirtas pilvo srities, skeleto, raumenų bei kraujagyslių sistemos stebėsenai. Modernus aparatas, kurį centrui padovanojo medicinos diagnostikos įmonė „Affidea Lietuva“, leis tiksliau ir efektyviau diagnozuoti pacientus kamuojančias ligas ir patologijas.

Kaip tikina NVI Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Janina Buterlevičiūtė, toks viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas tiesiogiai prisideda prie spartesnės ligų diagnozės ir pacientų gyvybės išsaugojimo.

„Dabar modernų ultragarso aparatą turėsime visą parą pacientus aptarnaujančiame Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje. Tai yra būtent tas skyrius, kuriame reikia priimti itin greitus sprendimus. Dabar nebereikės ligonių siųsti išsitirti į Radiologijos skyrių – tai būdavo ypač nepatogu, kai reikėdavo nustatyti diagnozę sunkiems pacientams. Nuo šiol tyrimus galėsime atlikti daug greičiau ir nedelsdami pradėti reikiamą gydymą“, – teigia J. Buterlevičiūtė.

Gydytoja radiologė, echoskopuotoja Jekaterina Šemetova-Pocė tikina, kad NVI turimi aparatai sparčiai sensta, todėl naujų diagnostikos priemonių, leidžiančių nustatyti diagnozę pacientams skubiau ir tiksliau, poreikis yra didžiulis. Anot jos, naujasis ultragarso aparatas palengvins medicinos personalo darbą ir paspartins procedūrų skyrimą pacientams, rašoma pranešime spaudai.

„Kadangi mums labai trūksta diagnostinės aparatūros, šis ultragarso aparatas yra tarsi aukso vertės. Dabar pačios būtiniausios procedūros pacientams galės būti atliekamos vienoje vietoje. Be to, šis naujos kartos aparatas turi visus reikiamus daviklius, kurie yra būtini kasdieniame pilvo chirurgų, ginekologų, urologų ir kitų specialistų darbe“, – sako J. Šemetova-Pocė.

Medicinos diagnostikos paslaugas Lietuvoje teikiančio diagnostikos centrų tinklo „Affidea Lietuva“ direktorius Vitalijus Orlovas tikina, kad šia Nacionaliniam vėžio institutui skirta dovana siekiama reikalingiausius tyrimus pacientams padaryti kuo lengviau prieinamus.

„Tų sergančiųjų, kuriems reikia atlikti tyrimus ultragarsu, eilės yra didžiulės, o Nacionalinio vėžio instituto pacientams reikalinga ypač skubi pagalba. Nenorime, kad jie gaištų savo brangų laiką, laukdami būtiniausių tyrimų. Dovanodami ultragarso aparatą siekiame stiprinti bendradarbiavimą su NVI ir įnešti savo indėlį į sveikatos kokybės gerinimą šalyje“, – tikina V. Orlovas.