Lietuvoje

2016.05.31 13:45

Šunų dresuotojas atskleidė didžiausią šeimininkų daromą klaidą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.05.31 13:45

Atšilus orams žmonės vis daugiau laiko praleidžia lauke. Viešosiose erdvėse atsiranda ne tik daugiau žmonių, bet ir jų augintinių. Tačiau augintiniai, būdami viešose vietose, turėtų mokėti bent paprasčiausias komandas, kad netaptų grėsme aplinkiniams. Apie didžiausias šunų dresavimo klaidas papasakojo profesionalus šunų dresuotojas Karolis. 

„Didžiausia klaida dresuojant šunis – šeimininko nežinojimas, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Pavyzdžiui, jei šuo išsigando, žmogus instinktyviai nori jį paguosti. Jei tai yra mažas šuo, pakelia jį ant rankų, glosto ir bando raminti. Tačiau šuns galvoje viskas „skamba“ visai kitaip – šuo galvoja, kad šeimininkas jam sako „koks tu geras, kaip tu gerai bijai, bijok toliau“. Tokiu elgesiu šeimininkas baimę netgi paskatina“, – pasakojo dresuotojas Karolis. 

Pasak jo, skanėstai dresuojant šunis praverčia tik kartais. Jie efektyvūs tol, kol šuniui rūpi. Tačiau jį greitai gali sudominti ne skanėstai, o kamuolys, pravažiuojantis automobilis ar kitas šuo. 

Karolis susidomėjusius šunų dresavimu pakvietė į sekmadieniais nuo 11 iki 13 valandos prie Baltojo tilto vykstančias nemokamas dresūros pamokas. Ten išsamiai aptariamos šunų auklėjimo problemos ir mokomasi dresuoti savo augintinius.

O kaip Karolis išdresavo savo geriausią draugą rotveilerį Bobo – žiūrėkite įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.