Lietuvoje

2016.05.31 14:42

Šaltiniai: dėl galimos politinės korupcijos krėsta N. Numavičiaus įmonė

BNS, 15min.lt2016.05.31 14:42

BNS žiniomis, teisėsauga galimos politikų ir koncerno „MG Baltic“ korupcijos byloje pirmadienį atliko kratas ir didžiausios Lietuvoje verslo grupės „Vilniaus prekyba“ pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamos bendrovės „Bertona Holdings Limited“ Lietuvos skyriaus vadovės Dianos Dominienės darbo vietoje ir namuose.

Pasak šaltinių, antradienį D. Dominienė apklausiama Specialiųjų tyrimų tarnyboje.

Šaltinių teigimu, šie teisėsaugos veiksmai susiję su atliekamu ikiteisminiu tyrimu, kuriame įtarimai dėl politikų papirkimo pareikšti „MG Baltic“ viceprezidentui Raimundui Kurlianskiui.

Diana Dominienė, vienas artimiausių turtingiausio Lietuvos žmogaus Nerijaus Numavičiaus aplinkos žmonių, prabilo apie savo apklausą Specialiųjų tyrimų tarnyboje. Savo poziciją paskelbė ir pats N. Numavičius.

Daugelyje N. Numavičiaus kontroliuojamų verslų vadovaujančias pareigas užimanti moteris patvirtina, jog STT domina jos ryšiai su korupcijos byloje įtariamu „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu. Vis dėlto į detales D. Dominienė nesileidžia.

„Vakar [pirmadienį] mano darbo kabinete, automobilyje ir namuose STT pareigūnai atliko tyrimo veiksmus, geranoriškai pateikiau jiems visą prašomą informaciją ir daiktus. Kiek supratau, jie nežinojo, ko tiksliai ieškoti, ir neatrodė, kad tai, ką pateikiau – juos sudomintų.

Vakar gavau kvietimą kaip liudytoja šiandien atvykti apklausai į STT. Apklausos komentuoti negaliu, tačiau esu įsitikinusi, kad esu apklausta tik dėl to, kad pažįstu Raimondą Kurlianskį, su kuriuo mane sieja asmeniniai santykiai“, – antradienį išplatintame pranešime teigia D. Dominienė.

N. Numavičiaus pozicija: „Nieko rimto“

Oficialią poziciją paviešino ir N. Numavičius. Kaip įprasta, turtingiausio šalies žmogaus komentarą žiniasklaidai pateikė jo advokatė Olga Petroševičienė.

„Diana Dominienė nėra sulaikyta, jokie įtarimai jai nėra pareikšti. Vakar, kiek man žinoma, atlikti tyrimo veiksmai Dianos Dominienės darbo kabinete, namuose ir automobilyje. Detalių nežinome, bet iš to, kas mums yra žinoma, sprendžiame, kad nieko rimto čia nėra“, – antradienį išplatintame pranešime teigia N. Numavičiaus atstovė.

Nuo „MG Baltic“ istorijos N.Numavičius atsiriboja. Jo santykius su „MG Baltic“ prezidentu Dariumi Mockumi O. Petroševičienė apibūdina kaip „pagarbiai draugiškus“.

„Bendrų verslų su „MG Baltic“ įmonių grupe N. Numavičius neturi ir jau 25 metai jie yra konkurentai. N. Numavičiaus ir D. Mockaus santykius galima laikyti pagarbiai draugiškais“, – teigia O. Petroševičienė.

N. Numavičiaus kontroliuojamos „Vilniaus prekybos“ grupės korporatyvinių reikalų vadovas Arvydas Žilinskas BNS sakė, jog šioje bendrovėje STT pareigūnai nesilankė. Tiek „Vilniaus prekybos“, tiek „Bertona Holdings Limited“ biurai yra viename pastate - verslo centre „Akropolis“, Ozo g. 25.

Portalas vz.lt yra rašęs, kad smulkusis „Vilniaus prekybos“ akcininkas Mindaugas Marcinkevičius D. Dominienę kaltino, kad ši valdo mokesčių planavimą „Vilniaus prekybos“ grupėje.

D. Dominienė „Vilniaus prekybos“ grupėje dirba nuo 2004 metų. Iki tol 10 metų ji dirbo „PricewaterhouseCoopers“ mokesčių skyriaus vadove, ketverius metus dirbo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. D. Dominienė yra vadovavusi „Vilniaus prekybos“ įmonėms „Akropolis Group“, „Leksita“, dirbusi įmonių „Maxima LT“ ir „Ermitažas“ valdybose.

„Bertona Holdings Limited“ iš smulkiojo akcininko Žilvino Marcinkevičiaus neseniai įsigijo maždaug 15 proc. jo valdomų „Vilniaus prekybos“ grupės įmonių akcijų paketus.

Bendra sandorio vertė nebuvo skelbiama, o 13-os parduotų įmonių akcijų, kurias pirmumo teise galėjo įsigyti ir kiti akcininkai, kaina buvo 141,9 mln. eurų – tai rodo BNS turimų dokumentų kopijos. Sandorį siekė sustabdyti JAV gyvenantis buvęs „Vilniaus prekybos“ akcininkas Julius Numavičius, tačiau nesėkmingai.

„Vilniaus prekybos“ ir su ja susijusių įmonių akcininkai dabar yra 6 fiziniai asmenys: N. Numavičius, Vladas Numavičius (apie 2–3 proc. akcijų) , I. Staškevičius, M. Marcinkevičius (7–8 proc.), Mindaugas Bagdonavičius ir Gintaras Marcinkevičius (maždaug po 2 proc.).

N. Numavičius netiesiogiai valdo 66 proc. „Bertona Holdings Limited“ akcijų, likusias bendrovės akcijas netiesiogiai valdo kiti grupės akcininkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.