Lietuvoje

2012.06.21 13:58

Apie 500 pareigūnų proteste žėrė priekaištus valdžiai

ELTA 2012.06.21 13:58

Ketvirtadienį protesto akciją surengę teisėsaugos pareigūnai žėrė priekaištus valdžiai, kad per 20 Nepriklausomybės metų nesugebėjo priimti įstatymų, jog pareigūnai jaustųsi oriai, o ši sritis netapo prioritetine.  

Ketvirtadienį protesto akciją surengę teisėsaugos pareigūnai žėrė priekaištus valdžiai, kad per 20 Nepriklausomybės metų nesugebėjo priimti įstatymų, jog pareigūnai jaustųsi oriai, o ši sritis netapo prioritetine.

Protesto akcijoje - eitynėse nuo Seimo ir mitinge Vinco Kudirkos aikštėje – dalyvavo apie 500 pareigūnų. Protestą „Prieš skurdą teisėsaugoje“ palaikė policininkai, ugniagesiai, pasieniečiai. Minioje matėsi plakatai su užrašais „Mes davėm priesaiką ir jos laikomės. O jūs?“, „Laikas „perkraut“ vyriausybę“, „Mes giname tuos, kurie gina ir saugo“, „Pigi teisėsauga – brangiai kainuoja“ ir kiti. Minioje buvo nešami plakatai su Premjero Andriaus Kubiliaus ir finansų ministrės Ingridos Šimonytės atvaizdais, šaržai, vaizduojantys kitus politikus. Žmonės į protestą akciją suvažiavo iš visos Lietuvos.

Nuo Seimo eisena pajudėjo Vyriausybės link, čia buvo sakomos kalbos. Dažną jų lydėjo švilpimai, šūksniai „Gėda“, „Skurdui – ne“, „Lietuva“. Protestuojantieji priekaištavo valdžiai, kad pareigūnų finansavimas valdžiai netapo prioritetu, ragino generalinį prokurorą atlikti realų Kalvarijos pareigūnų ir kitų korupcinių bylų tyrimą.

Teisėsaugos pareigūnai teigia esą nepatenkinti valstybės požiūriu į juos, skundžiasi nepakankamu visos teisėsaugos sistemos finansavimu ir prašo, kad šis būtų grąžintas į 2008 m. lygį. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo skaičiavimu, tam visai teisėsaugos sistemai turėtų būti skirta 400 mln. litų daugiau negu šiemet.

Pareigūnų profsąjungų atstovai sako nesutinkantys su kai kurių politikų išsakomais teiginiais, kad, užuot didinus finansavimą, galima tiesiog mažinti teisėsaugos pareigūnų etatų skaičių. Anot jų, didelė dalis pareigūnų dabar ir taip dirba nekompensuojamus viršvalandžius ir nespėja atlikti visų būtinų funkcijų.

Mitingui buvo išduotas leidimas iki tūkstančio žmonių.

Dalis protestuotojų nuo Vyriausybės nuėjo piketuoti prie Generalinės prokuratūros.

Nuo 16 val. Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktuose į akciją žada įsijungti ir pasieniečiai, kurie itin griežtai tikrins transporto priemones, asmenis, dokumentus.