Lietuvoje

2021.04.08 23:00

Lingienė apžvelgė situaciją Vilniuje: mažėja atvejų darbo vietose ir gydymo įstaigose, Achilo kulnas – nesakantieji užsikrėtimo šaltinio

LRT.lt2021.04.08 23:00

Vyriausybė trečiadienį paskelbė, kad Vilniuje toliau sparčiai auga naujų koronaviruso atvejų skaičiaus. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė epidemiologė Rolanda Lingienė išvardijo, kur per savaitę sostinėje buvo fiksuotas didžiausias užsikrėtimų skaičius.

Anot epidemiologės, situacija nors ir nežymiai, tačiau gerėja darbo vietose ir gydymo įstaigose. Taip pat ji džiaugiasi, kad mažėja atvejų, kuomet žmonės negali įvardinti, kur jie galėjo užsikrėsti.

„Taip pat dar viena prošvaistė tarp pilkų debesų – atvejų, kai žmonės negali nurodyti, kur užsikrėtė, mažėjimas. Tie 6 % yra labai svarbūs ir tai – mūsų visų didesnio susikaupimo rezultatas“, – savo feisbuko paskyroje dalijasi ji.

„Tuo metu saugaus grįžimo į mokyklas modelis prašosi pagyrimo – mokyklose, kurių Vilniuje duris atvėrė jau beveik trys dešimtys, COVID-19 infekcijos plitimo neregistravome“, – pabrėžia R. Lingienė.

Pasak epidemiologės, sostinės Achilo kulnas yra atvejai, kai infekcijos šaltinio užsikrėtusieji nenori ar negali įvardinti. Tačiau ji primena, kad ir tokiu atveju atliekama epidemiologinė diagnostika: „Nustatome sąlytį su užsikrėtusiaisiais turėjusius žmones ir juos izoliuojame, taip pat išsiaiškiname vietas, kur užsikrėtę žmonės lankėsi“.

„Daugiau nei pusė vilniečių, kurie epidemiologams nesuteikė informacijos, kur galėjo užsikrėsti, lankėsi savo darbo vietose (dauguma jų – biurų / ofisų, gamybos pramonės, prekybos darbuotojai). Ši tendencija stebima jau kelias savaites“, – nurodo R. Lingienė.

Anot jos protrūkių skaičius, lyginant pastarąsias dvi savaites, pakito nežymiai:

29,5 % ugdymo įstaigose;

12,5 % gamybos įmonėse;

8 % prekybos įmonėse.

R. Lingienė taip pat primena ką kiekvienas iš vilniečių gali padaryti, kad prisidėtų prie pandemijos valdymo:

1. Skiepytis, jeigu atėjo eilė;

2. Vengti nekasdieninių kontaktų;

3. Laikytis saugaus atstumo;

4. Dėvėti kaukes;

5. Laikytis rankų higienos;

6. Paisyti kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo;

7. Profilaktiškai testuotis, jei priklausote testuojamųjų grupei;

8. Aktyviai stebėti savo ir artimųjų sveikatos būklę. Pajutus bent menkiausius simptomus – likti namuose.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį pranešta apie 1067 naujus koronaviruso atvejus ir 9 mirtis.

Populiariausi