Naujienų srautas

Lietuvoje2016.05.31 09:06

Patarėja: prezidentūra į teisėsaugos darbą nesikiša

ELTA 2016.05.31 09:06

Prezidentė Dalia Grybauskaitė griežtai laikosi Konstitucijoje įtvirtinto teisėsaugos nepriklausomumo principo ir neaptarinėja konkrečių bylų ar ikiteisminių tyrimų su teisėsaugos atstovais, teigia prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė.

„Prezidentė labai griežtai laikosi Konstitucijos nuostatų dėl teisėsaugos nepriklausomumo“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė prezidentės patarėja, komentuodama klausimą apie galimą įtaką teisėsaugai per įvairių institucijų vadovų skyrimą.

„Tai yra nebrandus, sugedęs ir iškreiptas mąstymas tų, kurie (...) matyt, patys tokį elgesį toleruoja ir pateisina“, – kalbėjo R. Svetikaitė.

Patarėjos teigimu, dėl šiuo metu šalį krečiančių korupcinių skandalų didžiulį sukrėtimą išgyvena visa politinė sistema, todėl patys politikai turės įrodyti, kad korupcija nėra visa apimanti.

„Nuo politikų priklauso, ar jie savo realiais žingsniais, realiais veiksmais sugebės įrodyti žmonėms, kad iš tikrųjų nėra taip viskas juoda, nėra politiniai sprendimai priimami skambučių, dovanų, kyšių pagalba“, – pabrėžė R. Svetikaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi