Lietuvoje

2021.04.08 19:40

Eilėje dėl „Pfizer“ vakcinos senjorams teko ir pasistumdyti – registravosi pagal laiką, tačiau šis tapo nesvarbus

Reda Gilytė, Kristina Jackūnaitė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.04.08 19:40

Norėdamas paspartinti senjorų skiepijimą Vilnius ketvirtadienį pakvietė juos skiepytis „Pfizer-BioNTech“ vakcina. Panorę būti paskiepyti būtent šio gamintojo preparatu turėjo registruotis trečiadienį. Laisvų vietų neliko per porą valandų, todėl registracija pratęsta. Vien Vilniuje ketvirtadienį šia vakcina paskiepyta apie pustrečio tūkstančio gyventojų.

Ketvirtadienį Vilniaus savivaldybė paskelbė senjorų dieną su „Pfizer“ vakcina. Ketvirtadienį vakcinavimo centrai atvėrė duris senjorams trečiadienį užsiregistravusiems pasiskiepyti būtent šio gamintojo vakcina. Į centrą Žirmūnuose jau nuo ryto vienas po kito traukė vyresnio amžiaus vilniečiai, kaip patys sako, laukto skiepo.

– Laukėt būtent šios vakcinos?

– Taip, būtent šios.

– O kodėl?

– Todėl, kad buvo informacija, visas pasaulis reklamavo. „AstraZeneca“ (dabar – „Vaxzevria“), pati žinot, ką reiškia reklama – padėjai dėmę, viskas, – sakė pasiskiepijęs vyras.

– Jūs rinkotės kokią vakciną?

– Tai taip, rinkausi ir dukra užregistravo. Ir va, viskas gerai, – nurodė moteris

„Aš laukiau specialiai šios vakcinos, sūnus užrašė, užtat, kad man nelabai tinka ta kita. Aš turiu problemų su krauju“, – pasakojo eilėje dėl vakcinos laukianti moteris.

Po pietų atsidariusiame vakcinavimo centre Vilniaus savivaldybėje, iškart užvirė aistros. Nusidriekusioje nemažoje eilėje tarp senjorų kilo nepasitenkinimas dėl skiepijimo organizavimo.

„Iš pat pradžių kvietė pagal laiką, dabar laikas nebesvarbu. Kam organizuoti tokias grūstis? Nes žmonės sako, kad iš čia sugrįšim su korona, kol ten į vidų įeisim“, – skundėsi eilėje laukusi moteris.

Iš viso Vilniuje ketvirtadienį „Pfizer“ vakcina paskiepyta apie du su puse tūkstančio senjorų. Penktadieniui užsiregistravę dar pusantro tūkstančio.

„Mus nustebino senjorai pačia geriausia prasme. Jie taip sąmoningai ir iš tikrųjų neišsigando tos sistemos ir užsiregistravo labai greitai per labai trumpą laiką ir labai džiaugiamės“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Kuršėnuose esančiame vakcinavimo centre gyventojai, pasak pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovės, nėra labai išrankūs, dažniausiai skiepijasi tuo metu esančia vakcina. Todėl skiepijimas Šiaulių rajone vyksta gana sklandžiai.

„Esamu metu neišskirčiau nė vienos vakcinos. Esame gavę tiek „Moderna“, tiek „Pfizer“ vakciną, tiek „Vaxzevria“. Tai praktiškai visomis vakcinomis skiepijame sėkmingai“, – teigia Šiaulių rajono PSPC direktorė Vilma Plaušinaitienė.

„Patenkinta, nesusirgsime ir anūkus užauginsime, ir toliau gyvensimą“, – sako skiepo sulauksi senjorė.

Opozicijai priklausantys socialdemokratai ragina išvis atsisakyti prioritetinių eilių ir skiepyti visus norinčius.

„Mes matome atskirose amžiaus grupėse, profesiniuose sektoriuose asmenų, kurie nori ir nesulaukia vakcinos, tačiau lygiai taip pat asmenų grupes, kurie prisibijo, kažko laukia, dar stebi. Todėl mūsų tikslas ir Vyriausybė tai deklaruoja – paskiepyti kuo didesnę populiacijos dalį, tai yra 70 procentų koncentraciją ir tai mes galime pasiekti atlaisvinę skiepijimosi prioritetines tvarkas“, – aiškina Seimo LSDP frakcijos narys Gintautas Paluckas.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad maždaug po mėnesio prasidės visuotinis skiepijimas, kai registruotis galės visi norintys. Vyriausybės vadovė pripažįsta, kad šiuo metu yra susikaupusių „Vaxzevria“ vakcinos dozių.

„Turbūt didesnė ta problema pasidarys po kokio mėnesio, kai tų kiekių tiesiog jau darysis daugiau iš visų šaltinių: ir „Pfizer“, ir ta pati „AstraZeneca“ (dabar – „Vaxzevria“). Rečiau, bet didesniais kiekiais ateis ir tada tų sprendimų reikės visokių ir aš manau, kad tikrai mes nesame taip toli nuo masinio vakcinavimo, kada registruotis galės visi. Parūpinsime technines priemones, kad žmonės galėtų sklandžiai skiepytis ir tas vakcinavimas prasidės pavasariui besibaigiant“, – tikina ji.

Iš viso Lietuvoje paskiepyta senjorų nuo 65-erių metų yra daugiau nei 40 procentų. O išvis paskiepyta- per 15 procentų gyventojų, kai Latvijoje – daugiau nei 7 procentai, o Estijoje – 17.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9