Lietuvoje

2016.05.31 06:54

Paaiškės R. Kurlianskio likimas

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.05.31 06:54

Vilniaus miesto apylinkės teismas skelbs nuosprendį, ar pratęsti „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio suėmimą. Prokurorai prašo jį pratęsti dar dviem mėnesiams. R. Kurlianskio advokatai su tuo nesutinka.

Jeigu teismas nuspręs prašymo nepatenkinti,  R. Kurlianskis antradienį bus paleistas į laisvę. Tačiau prokuroras teigia, kad „MG Baltic“ viceprezidentas tyrimui gali daryti poveikį, todėl turėtų likti suimtas.

Be to, prokuroro teigimu, aiškėja ir naujų detalių. Pirmadienį, tiriant galimą korupciją, Specialiųjų tyrimų tarnyba kratas atliko ir parlamentaro Darbo partijos nario Vytauto Gapšio kabinete Seime bei jo namuose.

Įtariama, kad R. Kurlianskis per V. Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad jie veiktų koncerno interesais.

Tuo tarpu R. Kurlianksio advokatai siūlo kaltinamąjį paleisti už užstatą, kuris sumokėtas jau anksčiau. Teisėsauga aiškinasi, ar R. Kurlianskis galėjo perduoti daugiau nei 100 tūkstančių eurų kyšį buvusiam Seimo nariui ir Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui. Jis taip pat įtariamas neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.