Lietuvoje

2021.04.08 18:50

Pasiilgę darbo ir įprasto gyvenimo: prekybos darbuotojai sujudo – nusidriekė iki šiol uostamiestyje dar nematyta eilė prie skiepų

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.04.08 18:50

Ketvirtadienį Klaipėdoje nuo COVID-19 pradėti skiepyti prekybos darbuotojai parodė iki šiol uostamiestyje dar nematytą aktyvumą. Vos tik prasidėjus procesui prie vakcinavimo centro nutįso ilga eilė. Kai kurie žmonės neslėpė – atvyko net kiek anksčiau, nes tikėjosi didelio žmonių antplūdžio.

Ketvirtadienį ir penktadienį stoti į gyvą eilę prie vakcinos nuo COVID-19 ligos pakviesti darbuotojai, dirbantys mažmeninės prekybos įmonėse, kurie vykdydami savo funkcijas kontaktuoja su klientais (kasininkai, salės darbuotojai, apsaugos darbuotojai ir kt.).

Šiuos žmones planuota pradėti skiepyti nuo 14 val. Keliolika minučių po 14 valandos prie vakcinacijos centro jau buvo nusidriekusi ilga vakcinų laukiančiųjų eilė.

Sprendimą skiepytis palaikė ne visi

Dauguma laukiančiųjų – jauni žmonės, kurie tvirtino ilgai nedvejoję ir vos tik išgirdę apie galimybę pasiskiepyti nuo greitai plintančios ir klastingos ligos, atskubėjo į nurodytą vakcinacijos centrą.

„Paskatino turbūt tai, kad norisi greičiau grįžti į normalų gyvenimą ir tu supranti, kad tie 70 proc. patys nesusirinks, jeigu pats nerodysi iniciatyvos. Tiesiog žmogiškasis faktorius – norisi grįžti į normalų gyvenimą“, – teigė pardavėja-konsultante dirbanti Erika.

Tiesa, pašnekovė neslėpė, kad ne visi kolegos teigiamai vertina galimybę pasiskiepyti bei būtent vieną prieštaringai vertinamą vakciną, tad pirmąją dieną į gyvą eilę stoti neskubėjo, tačiau Erika viliasi, skeptikus užkrėsti tiesiog rodydama pavyzdį.

„Bandysiu aš šiandien. Jeigu matysiu, kad gerai jaučiuosi, kitos dvi ateis rytoj. Mane asmeniškai dvi dienas atkalbinėjo visi, ką tik pažįstu. Bet tiesiog norisi grįžti į normalų gyvenimą. Tu tiesiog supranti, kad yra ta vakcina. Ji nupirkta, ja reikia paskiepyti. Tai kodėl to nepadaryti šiandien?“, – dėstė moteris.

Vakcinos atvykusieji ilgisi įprasto gyvenimo, nori grįžti į darbą

Įmonė, kurioje dirba Erika savo veiklą jau atnaujino, tačiau moteris patikino, jog kitų kolegų, kuriems atnaujinti veiklos dar nėra leista, darbuotojai iš tiesų išgyvena sunkų laiką.

„Tikrai liūdnos nuotaikos. Sako, jeigu per metus laiko tu dirbi tik 4 mėnesius, o yra šeimos, kurias reikia išlaikyti, tai tokios nuotaikos ir yra“, – pasakojo Erika.

Pašnekovė patikino, kad parduotuvėse užtikrinti saugumo priemones, kurios gali užkirsti kelią plisti virusui, nėra jokių problemų. Be to, ir patys klientai esą elgiasi atsakingai – laikosi atstumų, paiso dezinfekcijos nurodymų, neviršija parduotuvėse leistino lankytojų skaičiaus ir kantriai laukia prie durų, kai parduotuvėje lankosi tiek žmonių, kiek maksimaliai leidžiama.

Prekybos srityje dirbanti Laura taip pat neslėpė, kad jau kelis mėnesius nežinioje laukiančius uždarytų parduotuvių darbuotojus nuliūdino atsiimtas vadžios pažadas leisti atnaujinti veiklą.

„Buvo vidinis nusivylimas tikrai. Tikėjomės, kad leis jau atsidaryti. 4 mėnesius jau nedirbame“, – teigė ketvirtadienį į gyvą eilę prie vakcinų stojusi Laura.

Vis dėlto jauna mergina skiepytis atskubėjo vedama vilties, kad būtent tai padės greičiau užkirsti kelią viruso plitimui ir gyvenimą stabdanti pandemija baigsis.

„Dėl šalutinių poveikių nebijau – bus, kaip bus. Atėjome tryse su kolegėmis. Bet yra visokių nuomonių – vieni yra už, kiti prieš, bet aš nelinkusi daug diskutuoti. Buvau sau pasakiusi, kad pati priimsiu sprendimą, kai reikės. Nesikonsultavau ir niekam nesakiau“, – apibendrino Laura.

Gyventojų aktyvumo tikėjosi

Ketvirtadienį gyvoje eilėje skiepo laukęs Matas neslėpė nesitikėjęs, kad jau šią savaitę bus priimtas sprendimas leisti atverti duris parduotuvėms, mat stebint kasdien patvirtinamų naujų užsikrėtimų skaičius, toks sprendimas nebūtų buvęs logiškas.

Mato nuojauta pasitvirtino ir dėl galimos norinčiųjų pasiskiepyti gausos, tad suskubęs vakcinos ateiti nuo pat skelbto vakcinacijos starto neapsiriko – itin ilgai laukti neteko.

Pašnekovas patikino, kad yra nusiteikęs skiepytis tokia vakcina, kokia bus pasiūlyta – rinktis nebuvo linkęs.

„Svarbiausia yra pasiskiepyti“, – apibendrino Matas.

Tokios eilės Klaipėdoje dar nėra buvę

Už ketvirtadienio ir penktadienio vakcinacijos organizavimą atsakingi specialistai taip pat neslėpė nuostabos dėl iki šiol uostamiestyje nematyto susidomėjimo galimybe pasiskiepyti.

„Pirmą kartą tokia eilė. Aš vertinu labai gerai, todėl, kad jauni žmonės supranta vakcinacijos svarbą ir ši diena parodo tai, kaip jiems tai yra svarbu“, – teigė Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Saulius Dabravalskis.

Ketvirtadienį norinčiųjų pasiskiepyti išankstinė registracija nebuvo skelbiama, kaip minėta žmonės stojo į gyvą eilę. Tačiau S. Dabaravalskis patikino, kad visiems šiomis dienomis atėjusiems vakcinų pakaks ir susirinkusieji bus paskiepyti. Planuota, kad jeigu reikės, bus ilginamos ir vakcinacijos centro darbo valandos.

Ketvirtadienį vakcinacijos centre prekybos įmonių darbuotojai skiepijami „AstraZeneca“ vakcina „Vaxzevria“.

„Tikrai nemanėme, kad toks bus susidomėjimas, tai yra tikrai džiugu. Tikrai susitvarkysime su šia užduotimi“, – užtikrino S. Dabravalskis.

LRT.lt primena, kad iki ketvirtadienio šalyje nuo COVID-19 pirma vakcinos doze paskiepyti 415 942 asmenys, abiem – 180 563 žmonės.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9