Lietuvoje

2021.04.08 16:07

Ministerija aiškinasi dėl galimos savivalės vakcinuojant gyventojus Marijampolėje

LRT.lt, BNS2021.04.08 16:07

Po žinios, kad Marijampolėje „AstraZeneca“ gamintojo vakciną gavo prioritetų sąrašuose nesantys žmonės, Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) teigia, kad „imtasi priemonių, norint kuo greičiau išsiaiškinti situaciją“.

SAM kreipėsi į Marijampolės savivaldybės administracijos direktorių su prašymu pateikti pagrįstus paaiškinimus, kodėl galimai buvo nesilaikoma teisės aktų reikalavimų dėl vakcinavimo organizavimo.

Anot SAM pranešimo, ministerija nuolat bendradarbiauja su savivaldybių paskirtais vakcinavimo proceso koordinatoriais ir atsižvelgia į jų teikiamus siūlymus dėl vakcinavimo proceso. Siekiant paspartinti vakcinacijos procesą, gydymo įstaigoms leista pereiti prie toliau iš eilės esančios prioritetinės grupės arba grupių, jeigu nepavyksta paskiepyti pirmiau esančios grupės asmenų ir dėl to įstaiga nesunaudoja visų per savaitę pristatytų vakcinos dozių.

Marijampolėje sudarius „gyvą eilę“ skiepytis nuo koronaviruso mažmeninės prekybos darbuotojams, vakciną galėjo gauti jokiuose prioritetų sąrašuose nesantys žmonės, nes jų darbovietės nebuvo tikrinamos, antradienį pranešė TV3 Žinios.

Anot televizijos reportažo, po pietų marijampoliečiai pradėjo dalintis žinutėmis, kad „AstraZeneca“ vakcina gali pasiskiepyti kas tik nori. Keli žurnalistų kalbinti marijampoliečiai pripažino, kad skiepijosi nebūdami prioriteto sąraše.

Marijampolės pirminio sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas ir už vakcinavimą atsakingas Paulius Gradeckas patvirtino, kad tądien po pietų buvo skiepijami visi, kas tik atėjo.

Populiariausi