Lietuvoje

2021.04.08 16:05

Sunkiai apgirtusiam ir avariją sukėlusiam Kėdainių politikui teks atsisveikinti su teisėmis ir palikti tarybos nario kėdę

privalės susimokėti ir piniginę baudą
Eglė Kuktienė, rinkosaikste.lt2021.04.08 16:05

Vakar Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Valionis sulaukė nepalankaus teismo sprendimo. Apeliacinis teismas, išnagrinėjęs politiko skundą, jį atmetė ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo nutartį: politikas pripažintas kaltu už tai, kad vairavo automobilį neblaivus ir sukėlė avariją. Nuteistam politikui teks trauktis iš rajono tarybos.

Vairavo neblaivus

Primename, kad tarybos narys K. Valionis praėjusių metų gruodžio 14 dienos vakare, vairuodamas neblaivus apgadino šalia daugiabučio namo stovėjusį automobilį Audi A8. Politikui buvo nustatytas sunkus – 2,55 promilių – girtumas.

Jam buvo paskirta 2 tūkst. 550 eurų dydžio bauda, kuri buvo sumažinta vienu trečdaliu ir galiausiai siekia 1 tūkst. 700 eurus.

Į bausmės laiką įskaitytas ir politiko laikino sulaikymo laikas nuo 2020 m. gruodžio 14 d., 18.25 val. iki 2020 gruodžio 15 d. – viena para, laikant, jog K. Valionis atliko šimtą eurų jam skirtos piniginės baudos.

Politikui taip pat atimta teisė vairuoti metams ir trims mėnesiams bei konfiskuotas jo automobilis.

Laidavimas nepadėjo

Pagalbos ranką K. Valioniui ištiesė tik vienas žmogus – vicemeras Paulius Aukštikalnis, kuris sutiko laiduoti už kolegą. Nors toks jo poelgis buvo vertinamas kritiškai, pats vicemeras sakė, kad tai jokiu būdu nereiškia, jog pateisina K. Valionį poelgį. Anaiptol, vicemeras nesupranta, kaip galima girtam sėsti prie vairo ir tokio elgesio nepateisina bei netoleruoja, tačiau yra įsitikinęs, kad net ir nusikaltimą padariusiam žmogui reikia padėti, palaikyti ir suteikti jam stipresnę galimybę atsitiesti.

„Laidavimas tai yra visiškos atsakomybės prisiėmimas už tai, kad žmogus, už kurį laiduoju, nesuklys metus ar daugiau – kiek teismas nustato.

Aš vadovaujuosi moraline laidavimo dalimi ir prisiimu visą atsakomybę už žmogų, už kurį laiduoju. Šiuo atveju aš, kaip kolega, pasiūliau savo pagalbos ranką, kad suteikti žmogui vilties. Juk kiekvienas galime atsitiesti ir nebekartoti savo klaidų, nors už jas ir turime sumokėti.

Su kolegomis juk turime būti ne tik tada, kada jie yra reikalingi ir kai jiems sekasi. Kartu reikia būti ir tada, kai žmogus pakliūva į bėdą ar net labai stipriai suklysta“, – savo elgesio motyvus paaiškino P. Aukštikalnis.

Skundą atmetė

Tačiau teismas nusprendė netaikyti K. Valioniui atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Teismas politiko apeliaciją atmetė.

Nutartyje pabrėžiama, kad nepaisant to, jog kaltinamasis anksčiau yra neteistas ir savo kaltę pripažino ir dėl to gailėjosi, nusikaltimas yra pakankamai sunkus.

Politikas padarė itin šiurkštų KET pažeidimą, kėlusį realią grėsmę kitų asmenų turtui, sveikatai ar net gyvybei, nes automobilį vairavo stipriai apsvaigęs nuo alkoholio, kai jam buvo nustatytas sunkus neblaivumo laipsnis, kiek daugiau nei šešis kartus viršijantis leidžiamą normą.

Liudininkui paskambinus Bendrajam pagalbos centrui, politikas iš įvykio vietos bandė pasišalinti.

Įgaliojimai nutrūks

Pats K. Valionis, ketvirtadienio rytą paklaustas, kaip vertina galutinį teismo sprendimą, buvo sutrikęs ir sakė, kad viskas labai šviežia ir jis nežinantis, kaip reikės toliau elgtis.

„Dar aš tik iš ryto gavau tą žinutę, paskambino advokatas, pranešė, dar viską „virškinu“. Reikia pasitarti su komanda, kaip geriau pasielgti.

Na, nežinau, nežinau, man reikia pasitarti“, – kalbėjo jis.

Vėliau su politiku susisiekti žurnalistams nebepavyko.

Kaip „Rinkos aikštę“ informavo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matijošaitytė, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad tarybos nario atžvilgiu priėmus apkaltinamąjį teismo nuosprendį ir jam įsiteisėjus, Vyriausioji rinkimų komisija tokio tarybos nario įgaliojimus pripažįsta nutrūkusiais anksčiau termino.

Populiariausi

Prie Vilniaus savivaldybės nusidriekė eilės norinčiųjų pasiskiepyti.
21

Lietuvoje

2021.04.11 11:32

Prie vakcinavimo centro Vilniaus savivaldybėje liejosi aistros: turi registracijos laiką, bet reikia laukti eilėje

savivaldybė sako peržiūrėsianti vakcinavimo procesą; atnaujinta 12.02
21